معرفی بازی ترسناک Dying Light

0
1209

Dying Light یک بازی ویدیوئی ترسناک بوده که در معرفی بازی ترسناک این ماه توسط تایم فور فان ارائه شده است.

که در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Techland و کمپانی برادران وارنر توسعه پیدا کرده است. داستان بازی درباره یک مامور مخفی به نام کایل کرین بوده که برای نفوذ به یک منطقه ایزوله شده در خاورمیانه به نام هاران فرستاده می‌شود. داستان در شهری اتفاق می‌افتد که مملو از دشمن بوده و چرخه روز و شب در آن پویا است. نقشه جهان باز این سری بسیار هیجان انگیز بوده و در آن زامبی‌هایی وجود دارند که در طول روز دامنه حرکت کندی داشته اما در شب بسیار تهاجمی و خطرناک هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی بازی ترسناک Dying Light بپردازیم پس تا پایان همراه ما باشید.

مقدمه‌ای بر بازی ویدیوئی ترسناک Dying Light

گیم پلی بازی مبتنی بر جنگ بوده و شما باید با استفاده از سلاح‌های مختلف بتوانید دشمن را از پا دربیاورید. امکانات گیم پلی به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا در مواجهه با خطرات بتوانند حالت مبارزه یا پرواز را انتخاب کنند. این بازی همچنین دارای یک گزینه چند نفره نامتوازن و یک حالت چهار نفره مشارکتی هم است.

توسعه این بازی در اوایل سال ۲۰۱۲ شروع شد، درست بعد از اینکه ساخت بازی Dead Island به پایان رسید. سیستم پارکور بازی تاکید زیادی روی انجام حرکات طبیعی داشته و برای اجرای آن Techland مجبور شد بیشتر عناصر داستان را کنار گذاشته و دوباره آن‌ها را از ابتدا بسازد. برای خلق داستانی که مطابق با سلیقه مخاطب باشد، گروه نویسندگاان با همکاری دن جولی این کار را انجام دادند.

داستان این بازی با الهام از دو بازی heart od Darkness و The Plague ساخته شده است. این بازی در ژانویه ۲۰۱۵ برای ویندوز، لینوکس، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شد. البته قرار بود این بازی برای پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ نیز منتشر شود اما این نسخه‌ها به دلیل محدودیت‌های سخت افزاری لغو شدند.

Dying Light‌ یکی از بازي‌های ترسناک بوده و در زمان انتشار نیز نقد‌های مثبتی از سوی منتقدان دریافت کند.

این نقدهای مثبت بیشتر در مورد کمبت بازی، گرافیک زیبا، قابلیت بازی گروهی، گیم پلی و چرخه روز و شب بوده است. البته در این بین انتقاداتی نیز نسبت به روایت داستان و مسائل فنی وجود داشت.

این بازی پرفروش‌ترین عنوان در ژانویه ۲۰۱۵ بود و رکورد فروش ماه اول بازی‌های ترسناک و بقا را شکست داد. این بازی یک موفقیت تجاری بوده و تا پایان سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۷ میلیون بازیکن به آن جذب شدند. شرکت Techland متعهد شد تا از بازی پشتیبانی کرده و تا چندین سال بعد، بسته‌هایی برای محتواهای قابل دانلود و به روز رسانی‌های رایگان را برای بازی ارائه کرد. یک نسخه الحاقی به نام Dying Light: The Following نیز در فوریه ۲۰۱۶ منتشر شد. در ادامه آن هم نسخه بازی ویدئویی ترسناک Dying Light 2 Stay Human در فوریه ۲۰۲۲ انتشار پیدا کرد.

گیم پلی بازی Dying Light

 در معرفی بازی ترسناک Dying Light باید بگوییم که این بازی از دید اول شخص انجام می‌شود. بازی در یک محیط جهان باز به نام Harran انجام شده که می‌توانید بخش‌های مختلف آن را کاوش کنید. در ابتدا می‌توانید به سراغ منطقه‌ای به نام زاغه‌ها رفته و سپس به برای جستجوی بیشتر به سمت Old Town‌ بروید. بازیکنان از محیط شهری عبور می‌کنند که کاملا توسط زامبی‌ها تسخیر شده است.

تاکید بر انجام حرکات پارکور این بوده که بازیکنان بتوانند به راحتی از لبه‌های مختلف پریده و بالا بروند، سر بخورند و در مکان‌هایی که لازم باشد اقدام به پریدن بین سقف‌ها انجام دهند. وجود یک قلاب به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از ساختمان‌ها بالا رفته و به سرعت بین مکان‌های مختلف جابجا شوند. وقتی بازیکنان بخش‌های مختلف نقشه را کشف می‌کنند می‌توانند منابعی را به عنوان غارت جمع کرده و از آن‌ها برای ساخت سلاح استفاده کنند.

بازیکنان در این بازی ویدئویی ترسناک یک ویژگی به نام “Survivor Sense” داشته

که می‌تواند از آن برای شناسایی منابع مناسب در نزدیکی خود استفاده کند. همچنین از ویژگی باز کردن قفل برای صندوقچه‌ها و درب‌های قفل شده استفاده کرده و آن‌ها را به راحتی باز کند. در این فضا پلیر می‌تواند ماموریت‌های جانبی مختلف را پذیرفته و با انجام آن‌ها به امتیاز خود اضافه کند. افراد در هنگام کشف شهر هاران می‌توانند یادداشت‌ها و مجلات را ملاحظه کرده و به پیام‌های صوتی گوش بدهند.

یکی از ویژگی‌های تحسین شده بازی ویژگی چرخه روز و شب پویا است. در طول روز بازیکنان می‌توانند تله گذاشته، بازماندگان را نجات داده و به سمت Air Drop‌ها بروند. در زمانی که هوا روشن بوده، زامبی‌ها سرعت بسیار کمی داشته و به راحتی قابل مشاهده هستند پس می‌توان از برخورد با آن‌ها اجتناب کرد.

بازیکنان می‌توانند از تله‌های محیطی مانند میخ‌ها،‌ حصارهای برق دار و مخازن گاز برای کشتن افراد آلوده استفاده کنند.

در شب، افراد آلوده خطرناک شده و سرعت حرکتی آن‌ها بیشتر می‌شود. بدون وجود روشنایی روز افراد تبدیل شده به زامبی حواس دقیق‌تری داشته پس می‌توانند به راحتی به دنبال افراد سالم باشند. زامبی‌ها در زمان تاریکی توانایی پرش و بالا رفتن از ساختمان‌ها را دارند.

بازیکنان برای اجتناب از برخورد با زامبي‌ها باید از “Survivor Sense”  استفاده کنند تا بتوانند بیشترین فاصله را از زامبی‌ها داشته باشند. اگر هویت بازیکن نزد زامبی‌ها مشخص شود، می‌تواند از عامل حواس پرتی و تله‌ها برای کشتن این موجودات استفاده کند. دفاع اصلی بازیکنان در برابر زامبی‌ها، نور فرا بنفش بوده که حرکت آن‌ها را کند می‌کند. در خانه‌های امن بازیکنان می‌توانند زمان روز را تنظیم کرده و اگر فردی احساس آمادگی برای رویارویی با زامبی‌ها در شب را ندارد می‌تواند به راحتی از این مرحله رد شود.

انواع سلاح‌ها در بازی Dying Light

برای معرفی بازی ترسناک Dying Light باید انواع سلاح‌ها در این بازی را به خوبی بشناسید. شما در این بازی دشمنان مختلفی دارید، از جمله:

  1. ۱٫ Biters‌ که آهسته بوده و حرکات خطرناکی ندارند.
  2. ۲٫ Bombers که وقتی کاراکتر شما به آن نزدیک شده، منفجر می‌شوند.
  3. ۳٫ Virals که به سرعت حرکت می‌کنند.
  4. ۴٫ Volatiles که فقط در شب ظاهر می‌شوند.

اکثر مبارزات بازی با استفاده از سلاح سرد انجام می‌شود. بیش از ۱۰۰ سلاح مختلف و ۱۰۰۰ ساخت که به صورت سفارشی ساخته می‌شوند. اسلحه‌های سرد عمر کمی داشته و اگر بازیکنان در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنند،‌ تخریب و شکسته می‌شود. بازیکنان می‌توانند یک اسلحه را چند بار تعمیر کرده یا قطعات آن را جدا کنند.

ساخت سلاح به مواد اولیه‌ای مانند Guaze و قطعات فلزی نیاز داشته که می‌توانید آن را از میان کاوش‌های خود پیدا کرده یا از بخش شاپ خریداری کنید.

در نیمه دوم بازی، بازیکنان می‌توانند از سلاح‌های گرم نیز استفاده کنند. دو نوع اسلحه AR و انواع سلاح‌های کوچک و شاتگان در بازی موجود است.

سلاح‌های گرم آسیب ندیده و نمی‌شکنند اما مهمات به طور کلی کمیاب بوده و صدای آن هم باعث جذب بیشتر دشمنان می‌شود. اسلحه‌ها به از لحاظ کمیاب بودن دسته بندی شده و با رنگ مشخص می‌شوند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از وسایلی مانند ترقه،‌ حواس دشمن را به ظور کلی از خود پرت کنید. از کوکتل مولوتوف هم برای کمک به کشتن هرچه بیشتر زامبی‌ها می‌توان استفاده کرد.

انجام ماموریت‌ها در بازی Dying Light

در بازی‌های ترسناک ویدئویی مانند Dying Light، بازده مبارزاتی شخصیت بازیکن به سلامت تناسب اندام و استقامت او بستگی دارد. هنگامی که بازیکن آسیب می‌بیند، سلامتی خود را از دست داده که با مصرف غذا و دارو دوباره بهبود پیدا می‌کند. تناسب اندام روی سرعت بازیکن در هنگام دویدن تاثیر داشته در حالی که استقامت خود را در مبارزات این کاراکتر نشان می‌دهد. هر چقدر که در هنگام مبارزه زودتر خسته شود، به این معنا بوده که استقامت پایین‌تری دارد.

انواع اکشن‌ها در این بازی ویدئویی ترسناک می‌تواند باعث کسب امتیاز برای بازیکن شود. درگیر شدن در نبرد با دشمنان نیز به بازیکن کمک می‌کند تا امتیازات بالاتری کسب کرده و با انجام حرکات پارکور می‌تواند امتیاز چابکی را به دست بیاورد.

انجام ماموریت‌ها، چالش‌ها و درخواست‌ها به بازیکنان در دریافت امتیاز بقا کمک می‌کند. اگر شخصیت شما در شب به کاوش بپردازد،‌ امتیاز تجربه شما بالاتر خواهد رفت. در طول روز اگر کشته شوید از شما امتیاز کم می‌شود اما در شب چنین جریمه‌ای وجود ندارد.

مود تیمی بازی Dying Light

این بازی دارای یک حالت چهار نفره بوده که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به صورت تیمی به همراه هم بازی کنند. بازیکنان می‌توانند چالش‌های مختلف را با هم تجربه کنند و برای کشتن هرچه بیشتر زامبی‌ها با یکدیگر مسابقه بدهند. یکی از ویژگی‌های مود تیمی این بازی ویدئویی ترسناک به نام Be The Zombie به بازیکن اجازه می‌دهد تا در نقش یک جهش یافته رفته و با نام شکارچی شب مشغول به بازی شود.

بازیکنانی که به عنوان انسان بازی می‌کنند وظیفه دارند لانه‌های آلوده را از بین برده و از حملاتی که توسط شکارچیان شب انجام می‌شود، زنده بمانند.

سخن آخر

این بازی همانطور که گفته شد یکی از بازی‌های ترسناک بوده که با محوریت زامبی‌ها انجام می‌شود. طبق گزارش‌هایی که شرکت سازنده ارائه داده تا این لحظه یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها به شمار می‌رود. از طرفی آپدیت‌های جدید آن ویژگی‌های تازه‌ای را برای بازیکنان ایجاد کرده تا هرچه بیشتر بتوانند به کشف گیم پلی بپردازند. پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقمند به دنیای گیم هستید مقالات مختلف در این زمینه را از وب سایت تایم فور فان مطالعه کرده و بازی‌های محبوب خود را از لیست بهترین بازی‌ها انتخاب کنید. امیدوارم با معرفی بازی ترسناک Dying Light اوقات خوشی را برای شما رقم زده باشیم.

امتیاز به این مطلب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید