چندقدم تا اتاق‌فرار؟

ایونت نقش و ماجرا غرب وحشی
امتیازسختینفراتزمان

امتیاز

ندارد

سختی

7 از 10

نفرات

6 تا 10 نفر

زمان

175 دقیقه

ایونت نقش و ماجرا غرب وحشی

t4f.ir
ویدیو

درباره بازی

وسترن

داد و ستد

نقش آفرینی

دارای مجوز

شما در این بازی یک نقش در ماجرایی مربوط به اواخر دهه هشتاد میلادی در غربی‌ترین نقطه آمریکا را دریافت خواهید کرد. در اوج دوران برده داری و اوایل توسعه شهری در غرب آمریکا، مردم با چالش های مختلفی مواجه میشوند. شهرهای کوچک کم کم دارند جای روستاها و مزارع را میگیرند و همه در مهاجرت کردن به این شهرها گوی سبقت را از دیگران می ربایند. همچنین پیشرفت ابزارآلات صنعتی نیز سبب شده تا اکتشافات جدیدی در مناطق بکر صورت بگیرد. منابع دست نخورده و ارزشمند سنگهای قیمتی، از جمله مواردی است که برق را در چشمان هر شخصی جاری میکند.

در میان این همهمه و بلبشو، کوئنتین، شهردار شهر کوچکی در نزدیکی سان فرانسیسکو در تلاش است تا یک جامعه متمدن و پیشرفته را به آمریکای جدید معرفی کند. اما گویا مردم شهر با او و تمدن سر ناسازگاری دارند. اتفاقات اخیری که در شهر سیلور اسپرینگز افتاده‌اند، هیچ رنگ و بویی از تمدن ندارند. با این حال، کوئنتین قصد دارد جشن بیستمین سالگرد تاسیس سیلور اسپرینگز را باشکوه برگزار کند. به همین خاطر تصمیم گرفته که خودش در سالن “سیلور دالر” به پذیرایی از شهروندان بپردازد، و همه را برای این ضیافت دعوت کرده است. شما به عنوان یکی از شهروندان وارد سالن میشوید تا از فرصت گردهمایی تمام شهروندان استفاده کنید و با مذاکره و رایزنی بتوانید به اهداف خود برسید. اما فراموش نکنید، در غرب وحشی ملایمت هیچ جایی ندارد!

داستان بازی

موقعیت‌هایی در زندگی پیش می‌آیند که ما از قبل برای مقابله با آنها آماده نبوده‌ایم. در این مواقع آدمها دست به رفتارهایی میزنند که میتواند حتی برای خودشان هم عجیب و تازه باشد. عاملی که سبب رخ دادن این اتفاق میشود، خروج انسان از قالب شهری و متمدن، و بازگشت به اصل غریزی خود است. ما برای بقا کارهایی میکنیم که در زندگی روزمره هیچ جایگاهی ندارند. ما زمانی که احساس خطر بکنیم، با تمام قوا در برابر نیروی به وجود آورنده‌ی خطر مقابله میکنیم. قرار گرفتن ما و دوستان و آشنایانمان در این مواقع، میتواند جنبه‌ی دیگری از شخصیت ما را برایمان نمایان کند که پیش از این حتی از وجودش نیز بی اطلاع بودیم. نقش و ماجرا، ایفای نقش ما در این ماجراهاست.
نقش و ماجرا چیست؟
همه‌ی ما از دیدن قرار گرفتن دیگران در موقعیت‌های سخت و مهم و اضطراری ودیدن واکنشهای آنها لذت میبریم. تقریبا تمام فیلمها و سریالها حول این موقعیت‌ها ساخته میشوند. اما فیلم و سریال قهرمان دارند، و در دنیای بازی، قهرمان خود بازیکن است. خلق موقعیت‌های این چنینی و قرار دادن بازیکن در این ماجرا، با دادن نقش اصلی به او، تمام تفکر پشت این دسته از بازیهاست. تجربه خاله بازی های کودکی چیزی شبیه این سبک بازی بودند، البته بدون اینهمه ریزه کاری و پرداخت و اتفاق و هدف. در نقش و ماجرا، بازیکنان وارد یک ماجرای کلی میشوند و هرکدام با نقشی که از قبل دریافت کرده اند به دنبال هدف بخصوصی هستند. گاهی هدف یک بازیکن با دیگری در تعارض است، گاهی همه یک هدف کلی را دنبال میکنند اما یک هدف فرعی شخصی نیز دارند.
برنده بازی چگونه تعیین میشود؟
هر نقش و ماجرا یک گرداننده و یا اجرا کننده دارد. در پایان هر بخش بازی، تمام بازیکنان گرد او جمع میشوند و با یکدیگر صحبت میکنند. در پایان بخش نهایی و با ارائه آخرین صحبتها، گرداننده بر اساس اطلاعاتی که در اختیار همه قرار میدهد، برنده بازی را اعلام میکند. ممکن است یک یا چند یا تمام بازیکنان برنده باشند و یا ممکن است هیچکس به عنوان برنده اعلام نشود. همه چیز بستگی به ماجرا و نحوه‌ی پیشرفت بازی دارد.
هر بازی چقدر طول میکشد؟
بسته به سناریو و روند بازی و با توجه به تعداد بازیکنان ممکن است هر دست کامل چیزی حدود ۲-۱۰ ساعت طول بکشد. اما به صورت کلی بعید است یک بازی با ماجرایی پیچیده و درصد درگیری بالای بازیکنان با داستان، زودتر از ۴ ساعت به پایان برسد. هرچند که مدت زمان اصلا عیار خوبی برای سنجش کیفیت یک بازی نیست، اما قرار گرفتن طولانی مدت در یک ماجرا، ما را با آن عجین‌تر میکند.
ماجراها از کجا می آیند؟
همانند تمام بازیهای دیگر (ویدیویی، بورد گیم، اتاق فرار…) ماجراها میتوانند انتزاعی یا اقتباسی باشند. نکته‌ی مهم و قابل ذکر در این ماجراها این است که به اندازه‌ای از پیچیدگی بهره ببرند که طی نیم الی یک ساعت اول تمام بازیکنان بتوانند با ماجرا ارتباط برقرار کنند. محل رخداد ماجرا هم به تبع از خود داستان میتواند کاخ یک لرد، جنگل، روستای دور افتاده ای بالای کوه، یک مرکز تحقیقاتی و یا هرجای دیگری باشد. معمولا فضایی که برای بازی در نظر گرفته میشود، جهت ایجاد حس قویتر، متناسب با ماجرا دکور میشود.
نقش ها را چه کسی تعیین میکند؟
گرداننده بازی از بین نقشهای موجود در ماجرا، یکی را به هر بازیکن اختصاص میدهد. بازیکنان اطلاعات مربوط به نقش خود را مطالعه میکنند و وارد بازی میشوند. نکته‌ی مهم در مورد نقش ها هم این است که هر قدر بازیکن با نقش خود بیشتر اخت شود و طبق کاراکتری که برایش تعریف شده ماجرا را پیش ببرد، احتمال برد خود را افزایش داده است.
این بازی در ایران هم وجود دارد؟
بله. مجموعه تایم فور فان برای اولین بار در ایران این بازیها را برگزار میکند. این ماجراها در مرکز تفریحی تایم فور فان اتفاق خواهند افتاد و شما میتوانید از اینجا نقش خود را در اولین ماجرا به صورت آنلاین رزرو کنید.

اطلاعات تماس
0219xxx37

آدرس:

میرداماد٬ رودبار شرقی شمالی٬ پلاک۵۷ مرکز بازی های تایم‌فورفان

ویدیو بازی

نظرات

شما اولین نظر را بنویسید

با ثبت نظر خودتون به سایر افراد علاقه‌مند به این بازی کمک کنید.

200,000

130,000

تومان برای هر نفر