اپ تایم‌فورفان رو

آموزش کامل و نکات بازی mass effect legendary edition + ترفندها

بازی Mass Effect Legendary Edition مجموعه‌ای از بازی‌های سه گانه Mass Effect یعنیMass Effect، Mass Effect 2 و Mass Effect 3 است. این بازی توسط BioWare توسعه یافته و توسط Electronic Arts منتشر شده است.

هر سه بازی موجود در سه گانه با پیشرفت‌های بصری، پیشرفت‌های فنی و تنظیمات گیم پلی در نسخه‌ی legendary بازسازی شده‌اند. بازی Mass Effect، اولین بازی از این سه گانه، بیشترین میزان توسعه را، به ویژه در زمینه گرافیک، مکانیک رزمی، جابجایی وسیله نقلیه و زمان بارگذاری، در نسخه‌ی legendary داشت.

این مجموعه در ۱۴ می ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۴، ویندوز و ایکس باکس وان منتشر شد. Legendary Edition نقدهای بسیار مثبتی از انتشارات بازی‌های ویدیویی دریافت کرد. البته در برخی موارد انتقادات جزئی متوجه میزان گیم پلی و تغییرات بصری بود.

در این مقاله با تایم فور فان همراه باشید تا پس از نگاهی اجمالی به داستان، ترفندهای مهم بازی Mass Effect Legendary Edition را با هم مرور کنیم.

داستان بازی

Mass Effect: Legendary Edition کلکسیونی از سه بازی اول در سری کلاسیک علمی تخیلی RPG است که همگی برای پلتفرم‌های بازی مدرن بازسازی ‌شده‌اند.

سال ۲۱۸۳ است و شما در نقش فرمانده شپرد و سربازی در حال ظهور در ارتش اتحاد انسانی را بر عهده دارید. یک آوار ساده در نزدیکی اولین دنیای مستعمره بشریت، بیشتر از آن چه به نظر می‌رسد، خطرناک است و زنجیره‌ای از رویدادها را با خود به همراه دارد که زندگی شپرد را برای همیشه تغییر می‌دهد و دشمن وحشتناکی را که همه موجودات موجود در کهکشان راه شیری را تهدید می‌کند، آشکار می‌کند.

در طول سه بازی، فرمانده شپرد باید تیمی متشکل از تواناترین مردان و زنان کهکشان، انسان‌ها و بیگانگان بسازد تا با این تهدید کهکشانی مقابله کند. دوستی‌ها شکل می‌گیرد، باید انتخاب‌ها و فداکاری‌های سختی انجام دهید و البته که داستان‌های عاشقانه اصلاً در این سه‌گانه خوش ساخت، فراموش نشده‌اند.

full-tutorial-and-game-tips-for-mass-effect-legendary-edition-tricks-2

استراتژی بازی

حال که تا حدودی با داستان بازی آشنا شدید، بهتر است برای بهبود بازیتان، چند تا از مهم‌ترین ترفندهای بازی Mass Effect: Legendary Edition را هم یاد بگیرید تا لذت تجربه این بازی را چند برابر بچشید.

تا پایان دیالوگ شخصیت‌های غیر بازیکن صبر کنید

اگر فراموش کرده‌اید که شخصی که با او صحبت می‌کنید چه گفته است، یا دلیل وجود گزینه‌های روی چرخ گفتگو چیست، چند ثانیه صبر کنید. برخی از زیرنویس‌ها در لحظه‌ای که شریک شما آخرین دیالوگ را می‌گوید ظاهر می‌شوند، حتی اگر آن‌ها را خاموش کرده باشید.

تا جایی که ممکن است از مردم اطلاعات دریافت کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت ورودی‌های Codex این است که با شخصیت‌های مختلف صحبت کنید و با بررسی موضوعات مختلف جهان اطرافتان را بیشتر بشناسید.

با دقت انتخاب کنید

در چنین بازی‌هایی، انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید دائمی هستند و تأثیرات ماندگاری دارند. هنگامی که با شخصیتی صحبت می‌کنید یا با مشکلی روبرو می شوید، باید به عواقب تصمیمات خود فکر کنید، زیرا ممکن است دردسر ساز باشند. و ذخیره کردن بازی را فراموش نکنید، زیرا یک تصمیم اشتباه را می‌توان با بازگشت به ذخیره قبلی و تلاش مجدد اصلاح کرد.

هرگز گزینه‌ی گفتگوی بی طرف را انتخاب نکنید

همانطور که از چرخ گفتگو در بازی استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که سه گزینه در سمت راست چرخ با دیدگاه‌های Paragon، Neutral و Renegade مرتبط هستند. به طور کلی توصیه نمی‌شود که گزینه (Neutral) را انتخاب کنید، زیرا امتیاز اخلاقی که به شما امکان بدهد تا آمار Charm یا Intimidate خود را ارتقا دهید، به دست نمی‌آورید و این یعنی خبری از نتایج بهتر در سناریو‌های خاص بازی نخواهد بود.

full-tutorial-and-game-tips-for-mass-effect-legendary-edition-tricks-3

به Charm یا Intimidate امتیاز اختصاص دهید

اگر به بررسی گزینه‌های داستان علاقه‌مند هستید، یا این احساس که نکند انتخاب صحیحی نداشته باشید شما را کلافه می‌کند، بهتر است تمام امتیازهای سطح بالا خود را به Charm یا Intimidate اختصاص دهید (بسته به این که در حال بازی به عنوان چه کاراکتری هستید).

بسیاری از مکالمات مهم، رتبه شما را در این آمار بررسی می‌کنند، و اگر آن‌ها را رعایت نکنید، از گزینه‌های گفتگو که نتیجه بهتری را برای موقعیت ایجاد می‌کنند، قفل خواهید شد.

با خدمه خود در بین ماموریت‌ها وقت بگذرانید

همانطور که ماموریت‌ها و چالش‌ها  را در طول بازی به پایان می‌رسانید، باید شخصیت‌های مختلف را بررسی کنید تا دیالوگ‌های جدید آن‌ها را بشنوید. این به شما این امکان می‌دهد تا درباره آن‌ها بیشتر بدانید و حتی یک یا دو Side Quest جدید را باز کنید.

جوکر، کایدان، اشلی و لیارا همگی پس از هر ماموریت بزرگ، دیالوگ‌های جدیدی دارند. مهم است که با همه‌ی آن‌ها، به جز جوکر، یک رابطه‌ی رمانتیک برقرار کنید.

گاروس، رکس و تالی پس از تکمیل یک ماموریت، دیالوگ جدیدی دارند (پیشرفت حساب نمی‌شود، ماموریت باید به طور کامل تکمیل شده باشد). این برای Wrex مهم است زیرا شما از این طریق قفل Family Armor Side Quest او را باز می‌کنید، و Garrus نیز یک Side Quest شخصی دارد.

این پارامترها را در حین انجام بازی در نظر داشته باشید تا بدانید چه زمانی با همه حرف بزنید و چه زمانی نه.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل و نکات بازی The Witcher 3: Wild Hunt + ترفندها

از اسلحه یا Power Wheel برای توقف زمان استفاده کنید

اگر در ردیابی دشمنان مشکل دارید، یا می‌خواهید متوجه شوید که از کجا به شما حمله می‌شود، یا نیاز دارید که به سرعت مکان دشمنان را تجزیه و تحلیل کنید، از یکی از ضربه گیرها برای نمایش Power Wheel استفاده کنید. که زمان را منجمد می‌کند.

پس از توقف زمان همچنان می‌توانید دوربین را بچرخانید و این به شما اجازه می‌دهد که موقعیت‌های دشمنان را بفهمید، و همچنین به سرعت به سمت دشمنان نگاه کنید و هدف بگیرید.

به صورت دستی به هم تیمی‌هایتان بگویید از چه سلاحی استفاده کنند

Weapon Wheel علاوه بر این که به شما امکان می‌دهد سلاح خود را انتخاب کنید، به شما اجازه می‌دهد سلاحی را که دوست دارید تیمتان استفاده کند را هم انتخاب کنید. همچنین شما این امکان را دارید که در موقعیت‌های مختلف واکنش نشان دهید.

به عنوان مثال، اگر حریفان خطرناک دور هستند، باید به گروهتان بگویید که از سلاح‌های دوربردتر مانند تفنگ‌های تک تیرانداز استفاده کنند، که به شما امکان می‌دهد روی آن‌هایی که نزدیک‌تر هستند تمرکز کنید.

حداقل یک Squad Point را در هر یک از قدرت‌های هم تیمی‌هایتان خود قرار دهید

اگر ترجیح می‌دهید به همنوردان خود اجازه دهید که خودشان تعیین کنند که چه زمانی از قدرت‌های خود استفاده کنند، ایده خوبی است که یک Squad Point را در هر یک از قدرت‌های آن‌ها قرار دهید. این به آن‌ها یک مجموعه حرکتی کامل برای استفاده در نبرد می‌دهد.

به یاد داشته باشید که همنوردان تیمتان را مجهز کنید

شپرد تنها کسی نیست که می‌تواند از مدها و سلاح‌ها استفاده کند! هم تیمی‌هایتان هم می‌توانند، و مجهز کردن آن‌ها می‌تواند شما را از مرگ حتمی نجات دهد.. انتخاب‌های هوشمندانه داشته باشید. برای مثال، اگر از تفنگ‌های تک تیرانداز استفاده نمی‌کنید، بهترین تفنگ خود را به اشلی که در استفاده از آن‌ها تخصص دارد، بدهید.

full-tutorial-and-game-tips-for-mass-effect-legendary-edition-tricks-4

برای به دست آوردن Spectre Master Gear ذخیره کنید

قدرتمندترین سلاح بازی، Spectre Master Gear است که با به دست آوردن Rich Achievement برای نگه داشتن ۱,۰۰۰,۰۰۰ اعتبار در کیف پول، باز می‌شود. نسخه‌های Tier X با انجام این کار و رسیدن به سطح ۵۰ باز می‌شوند.

این بهترین سلاح بازی است: بیشترین میزان تخریب را دارند و دارای چنان وضعیت خنک کنندگی بالایی هستند که می‌توانند به طور موثر برای همیشه روشن شوند مگر اینکه یک مود خاص، تولید گرمای آن‌ها را افزایش دهد.

به وسایل الکترونیکی و رمزگشایی امتیاز اختصاص دهید

اشیاء زیادی در کهکشان راه شیری پراکنده شده اند که به رمزگشایی آسان، متوسط یا سخت و وسایل الکترونیکی نیاز دارند. این اشیا حاوی غنیمت هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا آن‌ها را بفروشید. به همین دلیل، باید تا جایی که می‌توانید امتیازات را در آمارهای Electronics یا Decryption قرار دهید.

شپرد و همچنین کایدان، گاروس و تالی، می‌توانند این مهارت را بیاموزند.

سخن آخر

لیست مهم‌ترین ترفندهای بازی Mass Effect Legendary Edition همین جا به پایان می‌رسد. این بازی یکی از بهترین سه گانه‌های تاریخ است. خوب ترفندها را یاد بگیرید تا لذت بازی را از دست ندهید.

اگر به دنبال معرفی و آموزش بازی‌های دیگر هستید، به مجله‌ی تایم فور فان مراجعه کنید. همچنین برای رزرو بهترین اتاق فرار می‌توانید به وبسایت تایم فور فان مراجعه کنید.

امتیاز به این مطلب
یاسمین روحانی

یاسمین روحانی

نظرات

1 نظر

عالی بود