اپ تایم‌فورفان رو

آموزش کامل و نکات بازی final fantasy vii remake + ترفندها

بازی Final Fantasy VII Remake یک بازی اکشن نقش‌آفرینی محصول سال ۲۰۲۰ توسط Square Enix است. این اولین بازی از سه گانه برنامه ریزی شده‌ای است که بازی Final Fantasy VII 1997 پلی استیشن را بازسازی می‌کند. این بازی در آوریل ۲۰۲۰ برای پلی استیشن ۴ منتشر شد.

بازسازی در سال ۲۰۱۵ پس از سال‌ها گمانه زنی بالاخره قطعی شد. این بازی به دلیل گرافیک، گیم پلی، روایت و موسیقی آن به شدت تحسین شده است. منتقدان داستان گسترش یافته و سیستم نبرد به روز شده را به دلیل عناصر استراتژیک و شکوفایی بصری آن تحسین کردند، در مقابل خطی بودن روند داستان و حاشیه‌های تکراری آن مورد انتقاد قرار گرفت.

بازی Final Fantasy VII Remake به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ۴ تبدیل شد و بیش از ۳٫۵ میلیون نسخه در عرض سه روز و بیش از پنج میلیون نسخه تا آگوست ۲۰۲۰ فروش داشت.

در ادامه با تایم فور فان همراه باشید تا پس از بررسی اجمالی داستان بازی، مهم‌ترین ترفندهای Final Fantasy VII را بررسی کنیم:

داستان بازی

شرکت Shinra Electric Power با بهره برداری از ماکو، جوهر حیات سیاره، از طریق رآکتورهای ماکو، کنترل تمام جهان را به دست گرفته است. گروهی از آرمان گرایان که به Avalanche معروفند، یکی از آخرین سنگرهای مقاومت هستند.

کلاود، یک سرباز نخبه که به مزدور تبدیل شده است، در یک عملیات Avalanche برای نابودی رآکتور ۱ ماکو در شهر میدگار شرکت می کند. بمباران، شهر را در هرج و مرج آتشین فرو می‌برد و کلود با دیدن دشمنی بد طینت که مدت‌ها تصور می‌شد مرده است، به چالش کشیده می‌شود. و یک بار دیگر داستانی آغاز می‌شود که سرنوشت کل جهان را رقم خواهد زد.

full-tutorial-and-game-tips-final-fantasy-vii-remake-tricks-2

استراتژی بازی

در ادامه لیستی از مهم‌ترین ترفندهای بازی Final Fantasy VII را با هم مرور می‌کنیم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که در هنگام بازی کردن Final Fantasy 7 Remake بیشترین استفاده را از زمان خود می‌برید و در این راه گیر نمی‌کنید یا چیز مهمی را از دست نمی‌دهید.

هر جعبه‌ای که می‌بینید را باز کنید

درست از همان اول، پس از چند مبارزه‌ی ابتدایی، بازی به شما پیامی در مورد جعبه‌های Shinra می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را بشکنید. در طول ماجراجویی متوجه این جعبه‌ها خواهید شد و اگر هر کدام را دیدید، در شکستن آن تردید نکنید.

آن‌ها نه تنها اغلب دارای مقداری MP قابل بازیابی هستند که به شما امکان می‌دهند که برخی حرکات یا ترفندهای جادویی رو انجام دهید، بلکه حاوی مدال‌های Moogle هم هستند که بعداً وارد بازی می‌شوند. هر چه مدال‌های بیشتری به دست آورید، بهتر است. بنابراین در طول مسیر به دنبال آن‌ها بگردید و مطمئن شوید که هیچ جعبه‌ای را نشکسته باقی نمی‌گذارید.

انجام ماموریت‌های جانبی ارزش تلاش کردن را دارد

در اوایل فصل ۳، با ماموریت‌های جانبی روبرو می‌شوید که در آن ساکنان میدگار به دلایل مختلف از شما کمک می‌گیرند. ناگفته نماند که مانند بسیاری از بازی‌های RPG، انجام ماموریت‌های جانبی اغلب به شما پاداش می‌دهد و Final Fantasy 7 Remake نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تفاوت این است که ماموریت‌های جانبی در هر فصل کاملاً محدود هستند، اما اگر همه آن‌ها را انجام دهید، می‌توانید قفل یک صحنه خاص یا را باز کنید و حتی برخی از مواد و سلاح‌های مفید را به دست آورید. این بازی به شما این امکان را می‌دهد فقط به مسیر اصلی ادامه دهید و کارهای جانبی را نادیده بگیرید.

اما پیشنهاد ما این است که اگر می‌توانید برای تکمیل آن‌ها وقت بگذارید. آن‌ها حتی می‌توانند برخی از عناصر اصلی داستان را تحت تأثیر قرار دهند.

full-tutorial-and-game-tips-final-fantasy-vii-remake-tricks-3

افرادی که برایشان ماموریت انجام می‌دهید، راهنمایی‌های خوبی دارند

بسیاری از ماموریت‌های جانبی کاملاً خودشان را توضیح می‌دهند و معمولاً می‌توانید با بررسی نقشه خود مسیرتان را پیدا کنید. اما بعضی موارد هست که راه خود را گم می‌کنید. اگر هر لحظه به خودتان شک کردید، بازگرداندن کسی که به شما ماموریت داده، راه مطمئنی برای دریافت راهنمایی در مورد مکان هدفتان است.

برای مثال، اگر باید چندین آیتم را پیدا کنید، با صحبت کردن با مامور، چندین سرنخ در مورد جایی که باید به دنبال آن‌ها بگردید به شما می‌دهد. اغلب اوقات شما احتمالاً می‌توانید در منوی جستجوی جانبی بفهمید که از خط جستجو به کجا بروید. اما صحبت کردن با افراد هم یک ترفند کوچک ولی مفید است که بفهمید آیا واقعاً گیر کرده‌اید یا خیر.

حتما از سلاح‌های مختلف استفاده کنید

در بازی Final Fantasy 7 Remake، این امکان را دارید که سلاح‌های هر شخصیت را تغییر دهید. همانطور که نماد باستر شمشیر قابل اعتماد Cloud است، قطعاً ارزش آن را دارد که هر زمان که به یک فروشگاه اسلحه فروشی برخورد کردید یا در طول ماجراجویی‌های خود سلاح جدیدی به بخرید و سلاح‌های خود را تعویض کنید.

متوجه خواهید شد که وقتی یک سلاح جدید را تجهیز می‌کنید، توانایی منحصر به فردی برای استفاده در جنگ خواهد داشت. هرچه بیشتر از توانایی اسلحه استفاده کنید، مهارت شما بالاتر خواهد رفت. هنگامی که به مهارت ۱۰۰٪ در توانایی سلاح جدید رسیدید، آن توانایی می‌تواند به طور جهانی روی هر سلاحی برای آن شخصیت استفاده شود.

برای مثال، Cloud می‌تواند سلاح nail bat را با حرکت Disorder مجهز کند. وقتی ۱۰۰% در آن حرکت مهارت پیدا کرد، می‌تواند از Disorder با هر سلاح دیگری در زرادخانه Cloud استفاده کند. پس استفاده از سلاح‌های مختلف و تجهیز آن‌ها قطعا ارزشش را دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل و نکات بازی The Witcher 3: Wild Hunt + ترفندها

به طور مرتب سلاح‌هایتان را به روز کنید

در این بازی یک سیستم جدید ارتقاء سلاح وجود دارد که به شما امکان می‌دهد مهارت‌ها را افزایش دهید و سبک مبارزه هر شخصیت را به خوبی تنظیم کنید. با بالا رفتن سطح، SP (امتیاز مهارت) را دریافت می‌کنید که می‌تواند برای ارتقاء سلاح استفاده شود.

در طول ماجراجویی، ارزشش را دارد که مکررا اسلحه‌های شخصیت خود را در منوی سلاح‌ها و تجهیزات بررسی کنید تا ببینید آیا SP برای خرج کردن برای ارتقا سلاح‌ها دارید یا خیر. از آنجایی که می‌توانید از انواع سلاح‌ها استفاده کنید، هر آیتم موارد ارتقای خاص خود را دارد که می‌تواند قدرت‌ها و سبک‌های مختلف مبارزه را افزایش دهد.

اطمینان از اینکه اسلحه را تا حد امکان ارتقاء می‌دهید، تضمین می کند که تا آنجایی که می‌توانید در مبارزه با سلاح هر شخصیت، موثر عمل کنید.

full-tutorial-and-game-tips-final-fantasy-vii-remake-tricks-4

تا حد امکان از Assess Materia استفاده کنید

در فصل ۳، با یک محقق جوان به نام چادلی آشنا خواهید شد که از شما می‌خواهد اطلاعات نبرد را جمع آوری کنید. او به شما ماده‌ای به نام Assess Materia می‌دهد که یکی از مفیدترین مواد در بازی است. استفاده از این ماده به محض دریافت آن بسیار مهم است، بنابراین حتماً فوراً آن را تجهیز کنید.

توصیه می‌کنیم آن را روی دنده‌های Cloud قرار دهید، زیرا او شخصیتی است که بیشتر نبردها را انجام می‌دهد. در طول هر مبارزه، مطمئن شوید که سعی می‌کنید از مهارت Assess برای ارزیابی دشمنان مختلف استفاده کنید. با این کار، اطلاعاتی در مورد نقاط قوت و ضعف دشمن و همچنین عادات جنگی و رفتار آن‌ها به دست می‌آورید.

این کار نه تنها از نقطه نظر تاکتیکی به شما کمک می کند، بلکه به شما کمک می کند قفل مواد بیشتری را باز کنید. هرچه بیشتر از این ماده استفاده کنید، اطلاعات جنگی بیشتری جمع خواهید کرد و چادلی می‌تواند از آن برای توسعه مواد جدید استفاده کند.

بهتر است که در حین پیشرفت در بازی، با چادلی هماهنگ باشید و به نیازمندی‌های استراتژی نبرد در منوی خود نگاهی بیندازید تا ببینید چگونه می‌توانید به باز کردن قفل Materia ادامه دهید.

ماشین‌های فروش خودکار را چک کنید

در طول سفر خود در میدگار، اغلب با یک نیمکت و ماشین خودکار روبرو می‌شوید. این قسمت‌های استراحت کوچک برای بازیابی MP و سلامت حزب شما بسیار مفید هستند، اما علاوه بر این، راهی برای باز کردن قفل موسیقی و دریافت برخی موارد با قیمت پایین هم به حساب می‌آیند.

در بسیاری از دستگاه‌های فروش خودکار، متوجه می‌شوید که مجموعه‌ای از اقلام را می‌توان تقریباً بدون هیچ هزینه‌ای تهیه کرد، بنابراین حتی اگر معجون‌های شفابخش، اتر و معجون‌های درمانی خوبی دارید، همیشه ارزش این را دارد که همه دستگاه‌های فروش خودکار را بررسی کنید.

سخن آخر

از چگونگی استفاده بهینه از سلاح‌ها تا مواردی که باید در طول هر فصل به آن توجه داشته باشید، این ترفندها نکات خیلی خوبی برای شروع بازی هستند. این هفت نکته ضروری بازی Final Fantasy 7 Remake قرار است که به شما در شروع بازی کمک می‌کنند.

اگر به دنبال معرفی و آموزش بازی‌های دیگر هستید، به مجله‌ی تایم فور فان مراجعه کنید. همچنین برای رزرو بهترین اتاق فرار می‌توانید به وبسایت تایم فور فان مراجعه کنید.

امتیاز به این مطلب
یاسمین روحانی

یاسمین روحانی

نظرات

1 نظر

عالی بود!