اپ تایم‌فورفان رو

آموزش کامل و نکات بازی Uncharted 4: A Thief’s End + ترفندها

Uncharted 4: A Thief’s End یک بازی اکشن ماجراجویی است که در سال ۲۰۱۶ توسط Naughty Dog توسعه یافته و توسط Sony Computer Entertainment منتشر شده است. این بازی چهارمین  محصول در سری Uncharted است.

پس از انتشار خبر عرضه‌ در نوامبر ۲۰۱۳، A Thief’s End بازی بسیار مورد انتظاری بود. این بازی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و آن‌ها گیم پلی، روایت، عمق احساسی، بصری آن را بسیار پسندیند.

این بازی که یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ویدیویی ساخته شده است، جوایز پایان سال از جمله جایزه‌ی بازی سال را از چندین نشریه بازی، منتقدان و مراسم اهدای جوایز، دریافت کرد. این بازی با بیش از ۱۵ میلیون نسخه فروش، پرفروش‌ترین بازی Uncharted و یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ۴ است.

در این مقاله تایم فور فان قصد دارد تا پس از بررسی اجمالی داستان بازی، به معرفی ترفندهای مهم بازی Uncharted 4: A Thief’s End بپردازد. پس با ما همراه باشید.

داستان بازی

در بازی Uncharted 4: A Thief’s End، بازیکنان کنترل Nathan Drake، یک شکارچی گنج سابق را در دست دارند که توسط برادر خود  به نام ساموئل که فرض می‌شود مرده است، از بازنشستگی خارج می‌شد.

با شریک دیرینه‌شان، ناتان، ویکتور سالیوان، آن‌ها به دنبال سرنخ‌هایی از مکان گنج گمشده هنری آوری هستند.A Thief’s End از منظر سوم شخص پخش می‌شود و عناصر پلتفرمر را در خود جای داده است.

بازیکنان باید معماها را حل کنند و برای مبارزه با دشمنان از اسلحه گرم، نبرد غوغا و مخفی کاری استفاده کنند. در حالت چند بازیکن آنلاین، حداکثر ده بازیکن در حالت‌های مشارکتی و رقابتی می‌توانند در بازی حضور داشته باشند.

استراتژی بازی

مجموعه‌ای از نکات Uncharted 4 باعث می‌شود تا بتوانید هر گنجی را به دست آورید و هر شروری را پشت سر بگذارید. هیچ دزدی نمی‌تواند بدون کمی آمادگی برای دزدی به کار خود مسلط شود و حتی ناتان دریک هم از این قاعده مستثنی نیست.

از اضافه شدن مناطق باز جدید برای کاوش گرفته تا وسایل نقلیه قابل رانندگی و قلاب‌های دست و پاگیر، باید گفت که Uncharted 4 بسیار پیچیده‌تر از مجموعه‌های قبلی است. این یک تجربه خوب و مسلما بهترین تجربه بازی در میان دیگر بازی‌های سری Uncharted تا به امروز است.

برای ماجراجویی آماده‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است، با تایم فور فان همراه باشید تا چند نکته مهم و ضروری این بازی را مرور کنیم:

انتظار روند کند و آهسته را در اوایل بازی داشته باشید

پس از یک مقدمه انفجاری، Uncharted 4 زمان را کمی به عقب باز می‌گرداند تا چند شکاف در داستان ناتان دریک را پر کند. این یک پیش درآمد نسبتاً طولانی است. شما قرار است حدود پنج ساعت یا بیشتر را با تعداد انگشت شماری از لحظات شگفت‌انگیز سپری کنید، تا اینکه سرانجام ماجراجویی در حوالی فصل هفتم یا هشتم شروع شود.

خوب است که از نظر ذهنی خود را برای این مسئله آماده کنید تا دائماً از تلویزیون خود نپرسید: “خوب، پس کی قرار است چیزها را بشکنیم و منفجر کنیم؟” اما به ما اعتماد کنید، زمانی که بازی را تمام کنید، از آنچارتد ۴ سپاسگزار خواهید بود که به شما در آن پیش درآمد طولانی این فرصت را داد که شخصیت‌ها را بشناسید.

full-tutorial-and-tips-for-uncharted-4-a-thiefs-end-2

کاوش ضروری نیست، اما در قبالش پاداش می‌گیرید

در Uncharted 4 برای ساختن سلاح دست ساز مجبور نیستید هر اتاق را به دنبال قیچی شکسته بگردید. این بازی هنوز هم یک بازی Uncharted است، به این معنی که تمرکز روی کاوش در محیط‌های سرسبز و شلیک به صورت تعداد زیادی مزدور خواهد بود.

البته این بدان معنا نیست که کاوش پاداشی ندارد. درست مانند بازی‌های قبلی، اغلب گنج پنهانی را در مکان‌های غیر متعارف پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، علاوه بر پر کردن دفترچه یادداشت‌های خود با طرح‌هایی از چیزهای جالبی که با آن‌ها برخورد می‌کنید، می‌توانید یادداشت‌های بسیاری را کشف کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که می‌توانید (و باید) محیط‌ها را مطابق میل قلبی خود کاوش کنید، اما هرگز نباید فکر کنید که با نادیده گرفتن آن‌ها، چیز مهمی را پشت سر می‌گذارید که بعداً در یک رویارویی به آن نیاز خواهید داشت؛ زیرا هیچ چیز خاصی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل و نکات بازی Persona 5 Royal + ترفندها

آنقدرها هم که فکر می‌کنید جهان باز نیست، پس نگران گم شدن نباشید

بازی Uncharted 4 دقیقاً «دنیای باز» نیست، اما چند لحظه در بازی وجود دارد که خیلی حرفه‌ای این توهم را در ذهن بازیکن ایجاد می‌کند. بازی روند خطی معمول خود را دارد اما شما چند انتخاب خواهید داشت که چگونه از نقطه A به B برسید.

به عنوان مثال، اغلب چندین مسیر مختلف برای صعود وجود دارد که به سمت یک طاقچه منتهی می‌شود، و برخی از سطوح بعدی بازی، محیط‌های باز بزرگی را ارائه می‌دهند که پر از مسیرهای متعدد و انبوهی از اسرار پنهان در گوشه و کنار هستند. اگر در ابتدا از همه این‌ها آگاه نباشید، ممکن است احساس کلافگی کنید، اما هرگز نمی‌توانید واقعاً راه را “اشتباه” بروید.

مخفی کاری تا جایی که ممکن است آدم‌های بدجنس را می‌کشد

یکی از پیامدهای داشتن محیط‌های بزرگ‌تر و بازتر این است که شما آزادی بسیار بیشتری در مبارزات Uncharted 4 دارید و بهترین و مطمئن‌ترین راه برای عبور از آن‌ها این است که تا حد امکان آب زیر کاه باشید. تعداد دشمنان در مقایسه با بازی‌های قبلی بسیار زیاد است، و اگر به تیراندازی مستقیم پایبند باشید، احتمالاً پایانی سریع و دردناک خواهید در انتظارتان خواهد بود.

می‌توانید در میان علف‌های بلند پنهان شوید تا از میان مناطق پرتراکم محافظت شده عبور کنید، و اگر به اندازه کافی به دشمن نزدیک شدید، می‌توانید بدون اینکه کسی متوجه شود آن‌ها را بیرون بکشید.

به نمادهای بالای دشمنان خود توجه کنید تا بتوانید مخفی بمانید. زرد به این معنی است که آن‌ها مشکوک هستند، قرمز به این معنی است که آن‌ها شما را شناسایی کرده‌اند. اگر دیده شدید و گلوله‌ها شروع به شلیک شدن کردند، می‌توانید با غوغای زیاد به جنگ دشمن بروید.

اما اگر واقعاً در مخفی کاری خوب هستید، می‌توانید مخفیانه به گوشه دیگری از نقشه بروید و منتظر بمانید تا نگهبان‌ها به گشت‌های خود بازگردند و به شما این امکان را می‌دهند که به آرامی یک به یک آن‌ها را دفع کنید.

در صورت امکان دشمنان را علامت گذاری کنید

مهم‌ترین ابزار برای مخفی کردن خود در مبارزه، علامت گذاری دشمنان است. L2 را نگه دارید و دکمه L3 را در حالی که نشانه می‌گیرید فشار دهید، یک پیپ کوچک بالای سر آن‌ها ظاهر می‌شود که می‌توانید از آن برای پیگیری مداوم حرکت آن‌ها استفاده کنید.

همیشه برای تگ کردن دشمنان وقت بگذارید. اگر تعداد آن‌ها را دست کم بگیرید، بیش از حد در دل آن‌ها پیش می‌روید و مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرید.

خیلی سریع پیشروی نکنید

می‌دانیم که وسوسه کننده است، زیرا کارهای هیجان انگیز زیادی برای انجام دادن پیش رویتان قرار دارد، اما اگر به صورت یک دشمن مشت بزنید و بقیه‌شان را رها کنید، در وسط یک دعوای جانانه خودتان را پیدا می‌کنید.

full-tutorial-and-tips-for-uncharted-4-a-thiefs-end-3

اگر می‌خواهید پر سر و صدا باشید، ابتدا حواس دشمنان را پرت کنید

اگر در مورد زاویه حمله خود باهوش باشید، قبل از اینکه بلافاصله به نقطه برتر دیگری بروید، می‌توانید از مواد منفجره قابل پرتاب و بشکه‌های قرمز رنگی که در همه جا وجود دارند برای ایجاد غوغا در مکانی دورتر از جایی که ایستاده‌اید، استفاده کنید.

قلاب گیره عالی است، اما به مهارت نیاز دارد

البته که تاب خوردن خیلی خوب است، اما موارد استفاده آن خیلی بیش از آن چیزی است که فکر می‌کنید. می‌توانید از آن در موقعیت‌های جنگی برای عبور سریع مناطق خاصی از محیط استفاده کنید (و حتی می‌توانید در حین تاب خوردن تیراندازی کنید، که به همان اندازه که به نظر می‌رسد فوق‌العاده است). می‌توانید با نگه داشتن L1 به صورت عمودی بالا و پایین بروید.

ژورنال فقط برای مزه دار کردن بازی نسیت! از آن کمک بگیرید

ژورنالتان نه تنها مملو از اطلاعات جالب، نقاشی‌های عالی و یادداشت‌های طنزآمیز دریک است، بلکه برای حل بسیاری از معماهای Uncharted 4 نیز ضروری است. معماهای زیادی وجود دارد که برای حل آن‌ها به ژورنالتان نیاز پیدا خواهید کرد.

حالت عکس را روشن کنید تا لذت واقعی بازی را درک کنید

اگر وارد منوی گزینه‌ها شوید، می‌توانید حالت Photo Mode را روشن کنید و سپس با فشار دادن L3 و R3 به طور همزمان آن را در بازی فعال کنید. حالت عکس به شما امکان می‌دهد دوربین را به اطراف بچرخانید، بزرگنمایی و کوچک نمایی کنید، شخصیت‌ها را از صحنه حذف کنید … Uncharted 4 فوق‌العاده است و از شما می‌خواهد که این را بفهمید!

سخن آخر

بازی Uncharted 4: A Thief’s End یک اکشن-ماجراجویی عالیست که تجربه‌ی آن برای هر گیمری لذت فراوانی به دنبال دارد. یادتان نرود که آب زیر کاه باشید و قدرت ژورنالتان را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال معرفی و آموزش بازی‌های دیگر هستید، به مجله‌ی تایم فور فان مراجعه کنید. همچنین برای رزرو بهترین اتاق فرار می‌توانید به وبسایت تایم فور فان مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
یاسمین روحانی

یاسمین روحانی

نظرات

2 نظر

خیلی خوب و مفید بود مرسی
behtar az in nemisheeeeeeeeeee