اپ تایم‌فورفان رو

آموزش کامل و نکات بازی Demon’s Souls+ ترفندها

بازی Demon’s Souls یک بازی اکشن نقش آفرینی محصول سال ۲۰۲۰ است که توسط Bluepoint Games توسعه یافته و توسط Sony Interactive Entertainment برای پلی استیشن ۵ منتشر شده است. این بازی به عنوان یک عنوان راه اندازی برای پلی استیشن ۵ در ماه نوامبر منتشر شد.

این بازی در واقع نسخه بازسازی شده Demon’s Souls است که در ابتدا توسط FromSoftware برای پلی استیشن ۳ در سال ۲۰۰۹ ساخته شده بود. استودیوی ژاپن در توسعه‌ی بازی کمک کرد، که این باعث شد Demon’s Souls آخرین بازی این استودیو قبل از ادغام شدن با تیم Asobi باشد.

Demon’s Souls مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و آن‌ها از گیم پلی، بصری، جنبه‌های فنی و پیشرفت‌های آن نسبت به بازی اصلی تمجید کردند. این بازی تا سپتامبر ۲۰۲۱ بیش از ۱٫۴ میلیون نسخه فروخت.

در ادامه با تایم فورفان همراه باشید تا داستان جذاب بازی و ترفندهای مهم بازی Demon’s Souls را با هم بررسی کنیم.

داستان بازی

بازی Demon’s Souls در پادشاهی Boletaria اتفاق می‌افتد. در زمان‌های قدیم، به دلیل استفاده نادرست از جادو معروف به هنرهای روح، بولتاریا توسط موجودی به نام Old One مورد حمله قرار گرفت. جهان تقریباً توسط “مه عمیق” جادویی و شیاطین روح خواری که ایجاد کرده بود، در حال سوختن بود.

The Old One در نهایت به خواب فرو رفت و آنچه از Boletaria باقی مانده بود را نجات داد، در حالی که برخی از بازماندگان به Monumentals با عمر طولانی تبدیل شدند تا به نسل‌های آینده هشدار دهند. در زمان حال بازی، فرمانروای Boletaria، پادشاه Allant، هنرهای روح را بازسازی کرده و Old One و ارتش شیطانی‌اش را بیدا می‌کند.

بولتاریا در حال حاضر توسط شیاطین در حال نابودی است و در آن انسان‌های بدون روح تبدیل به هیولاهای دیوانه می‌شوند. بازیکنان نقش یک ماجراجو را بر عهده می‌گیرند که وارد مهی می‌شوند که بولتاریا را در بر گرفته است. پس از کشته شدن، بازیکن در Nexus بیدار می‌شود و با یک شیطان خیرخواه به نام Maiden in Black و همچنین شخصیت‌های مختلف دیگر آشنا می‌شود و…

complete-demons-souls-game-tips-and-tricks-tutorial-2

استراتژی بازی

اگر به راهنمایی خاصی در مورد مناطق یا دشمنان خاصی نیاز دارید، بازی اساساً مشابه نسخه ۲۰۰۹ است. ولی تایم فور فان این راهنما را با چند نکته ابتدایی مبتدی شروع می‌کند تا نه تنها به این بازی، بلکه به تمام بازی‌های موجود در این سبک مسلط شوید.

بارها و بارها در منطقه اول تمرین کنید (و حتی بمیرید).

آموزش بازی شما را می‌کشد. این پیامی از سوی توسعه دهندگان است: مردن بخشی از بازی است. بنابراین اگر حتی در اولین قسمت بازی متوجه شدید که در حال مرگ اسفناکی هستید، نگران نباشید. بازیکنانی که برای اولین بار “روح” بازی می‌کنند همیشه با مشکل روبرو خواهند شد. ترفند مهم این است که از این منطقه نسبتاً کم فشار برای تمرین این مهارت‌های رزمی اساسی استفاده کنید:

  • سپر خود را حفظ کنید: مسدود کردن حملات در این بازی بسیار  مهم است. از آنجایی که «Demon’s Souls» اولین بازی در نوع خود است، این بازی بر حملات غافلگیرکننده به نقاط کور شما متکی است. به خصوص هنگامی که به گوشه‌ها و مناطق جدید نزدیک می‌شوید، سپر خود را بالا نگه دارید.
  • گاهی سپرتان را رها کنید: هنگام مبارزه، به یاد داشته باشید که به خود فرصت دهید تا سپر خود را رها کنید. حمله به استقامت (نوار سبز)، و مسدود کردن با استقامت کم به این معنی است که در برابر حملات گیج‌کننده و حتی شدیدتر آسیب‌پذیر خواهید بود. اجازه ندهید نوار استقامت پایین بیاید. صبور باشید و به خود فضایی بین خود و دشمن بدهید تا بتوانید نفس بکشید و سپر خود را رها کنید تا استقامت خود را سریع‌تر پر کنید. به این ترتیب، می‌توانید آسیب‌های بیشتری را از بین ببرید.
  • قفل کردن و strafing: اگر تا به حال بازی Souls را انجام نداده‌اید، این بازی به شما یاد می‌دهد که دکمه‌های trigger به منزله‌ی حمله هستند و دکمه‌های face را نباید لمس کرد، مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید. در عوض، دوربین را حرکت دهید و تصمیم بگیرید که برای قفل هدف کدام دشمن را در اولویت قرار دهید. سپس به حرکت به سمت هر دشمن عادت کنید، یا شاید حتی در پشت آن حرکت کنید تا یک حرکت ویرانگر از پشت خنجر را انجام دهید.
complete-demons-souls-game-tips-and-tricks-tutorial-6

همچنین، تا زمانی که Boss اول را شکست ندهید، نمی‌توانید سطح خود را بالا ببرید پس از این فرصت برای تهیه وسایل و افزایش مهارتتان استفاده کنید.

حتی اگر در این منطقه به مردن ادامه دهید و نتوانید روحی به دست آورید (واحد پول این بازی برای امتیاز تجربه و پول)، دانش و تجربه واقعی رزمی را به دست خواهید آورد که هیچ دشمنی نمی‌تواند آن را از شما بگیرد. موارد بالا را به خاطر بسپارید، تا از به خوبی برای مقابله با هر مشکلی در بازی مجهز باشید.

اگر «حالت آسان» را می‌خواهید، دسته بندی Royalty را انتخاب کنید

«Demon’s Souls» دشمنانی را در مقابلتان قرار می‌دهد که غلبه بر آن‌ها با نبردهای تن به تن از نزدیک و شخصی دشوار است. کلاس “Royalty” به دلیل “حالت آسان” بازی حتی در نسخه‌ی سال ۲۰۰۹ هم مشهور است، زیرا در این کلاس شما مجهز به طلسم “Soul Arrow” هستید که برای مقابله با دشمنان در دو منطقه اول قدرتمند است.

هیچ شرمی در غلبه بر دشمنان از راه دور وجود ندارد. بازی برای این کار ساخته شده است. این یک راه عالی برای آشنایی با محیط‌های وحشت آور و نحوه عملکرد هدف‌گیری قفل است. همه این‌ها در حالی است که می‌توانید با خیال راحت روح کافی برای افزایش آماری که می‌خواهید به دست آورید. در نهایت می‌توانید با یک سپر خود را به کلاس شوالیه برسانید.

complete-demons-souls-game-tips-and-tricks-tutorial-3

Providential Ring را به عنوان هدیه اولیه خود دریافت کنید

بازی از شما می‌خواهد که با یک قطعه تجهیزات شروع کنید. همیشه حلقه Providence را انتخاب کنید، که احتمال رها کردن آیتم‌ها توسط دشمنان را افزایش می‌دهد. اگر این راهنما را دنبال می‌کنید و در منطقه ابتدایی تمرین می‌کنید، این یک فرصت عالی برای تهیه Crescent Moon Grass است.

سایر بازی‌های Souls به بازیکنان یک آیتم بهداشتی استاندارد و محدود می‌دهند. در « Demon’s Souls»، تا زمانی که زمان و فضا برای خوردن علف در اختیار دارید، می‌توانید اقلام سلامتی و قدرت را در سخت‌ترین نبردها با Bossها ذخیره کنید. حلقه این کار را آسان‌تر می‌کند و شانس دریافت غنائم دیگر مانند سنگ معدن گران‌بها از منطقه استونفانگ را افزایش می‌دهد که می‌توانید از آن برای ارتقاء سلاح‌های خود استفاده کنید.

به شکل روحی خود عادت کنید

همانطور که دستورالعمل این بازی به شما می‌آموزد، وقتی به شکل “انسان” می‌میرید، نوار سلامتی شما به نصف کاهش می‌یابد. به این عادت کنید و به آن به عنوان نوار سلامت واقعی خود فکر کنید. زیرا وقتی به شکل «انسان» با نوار سلامت کامل بمیرید، دشواری آن سطح افزایش می‌یابد. هر سطح در بازی دارای چیزی است که “گرایش جهانی” نامیده می‌شود، که بسته به اقدامات شما، آن منطقه را سخت‌تر یا آسان‌تر می‌کند.

اگر نمی‌خواهید بازی را در زمانی که انتظارش را ندارید برای خود سخت‌تر کنید، شکل «روح» را به عنوان حالت پیش‌فرض خود در نظر بگیرید. هنگامی که Cling Ring را پیدا کنید، نوار سلامتی نصف شده آن‌قدرها هم بد نیست، چون در عوض تنها ۲۵ درصد نوار سلامتی شما را کاهش می‌دهد. این حلقه در اولین shortcut بازی قرار دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل و نکات بازی It Takes Two + ترفندها

برای تجربه در منطقه Shrine of Storms جستجو کنید

هنگامی که اولین Boss را شکست دادید، در نهایت می‌توانید سطح بالاتری داشته باشید و مهم‌تر از آن، می‌توانید به چهار منطقه دیگر بازی دسترسی داشته باشید. این ایده خوبی است که اولین منطقه هر منطقه را آزمایش کنید را بعد از باز کردن آن‌ها آزمایش کنید، اما بهترین مکان برای به دست آوردن تجربه، منطقه Shrine of Storms است.

منطقه اول مملو از جنگجویان اسکلت است که صدها روح را به شما هدیه می‌دهند. از آنجایی که این بازی به سرعت در پلی استیشن ۵ بارگیری می‌شود، بارگیری مجدد این قسمت تنها پنج ثانیه طول می‌کشد. بارها و بارها با این اسکلت‌ها مبارزه کنید تا زمانی که آمار خود را به جایی که می‌خواهید برسانید. در نهایت، دومین منطقه Shrine of Storms یک مکان ساده‌تر و پرسود برای به دست آوردن روح خواهید داشت.

complete-demons-souls-game-tips-and-tricks-tutorial-4

معنی آمارهای افزایش سطح را بدانید

می‌خواهید ضربه بیشتری بزنید؟ سطح قدرت و شاید مهارت. آیا می‌خواهید زره سنگین‌تری حمل کنید و بارها تاب بخورید؟ استقامت خود را بالا ببرید. برخی از سلاح‌ها نیز به حداقل وضعیت نیاز دارند، بنابراین به آنچه هر سلاح از شما می‌خواهد توجه کنید. تقریباً هرگز روحی را که برای Vitality یا Endurance خرج می‌کنید، هدر نمی‌دهید. اگر بتوانید با یک نوار سلامتی طولانی آسیب بیشتری وارد کنید، بازی آسان‌تر می‌شود.

یک قانون کلی به درد بخور این است که اگر یک آمار به سطح ۴۰ نزدیک شود، ممکن است به فکر خرج کردن امتیازات خود در جای دیگری باشید. اما در اوایل، تغذیه روح برای سلامتی و استقامت برای شما یک انتخاب برد-برد است، حداقل تا زمانی که بفهمید می‌خواهید به چه نوع شیطان‌کشی تبدیل شوید.

لکه‌های خون را لمس کنید تا از مرگ دیگران بیاموزید

آپشن بازی چند نفره این بازی در زمان خود انقلابی بود و به بازیکنان انفرادی این فرصت را می‌داد تا با دیگرانی که در حال مبارزه هستند احساس نزدیکی کنند.

اگر تعداد زیادی لکه خون در یک منطقه مشاهده کردید، احتمالاً منطقه‌ای با حجم بالا برای مرگ بازیکنان است. آن‌ها را لمس کنید و قبل از برداشتن یک قدم دیگر به جلو ببینید چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده است. این تصاویر و همچنین پیام‌هایی که بازیکنان دیگر به جا گذاشته‌اند، به شما کمک می‌کند تا برای برخی از شگفتی‌های ناخوشایند آماده شوید.

از کمک خواستن نترسید

این بازی سخت است. اگرچه بیشتر وقایع بازی برای کهنه سربازان این عنوان قدیمی به نظر می‌رسد، اما هنوز هم تعدادی از سرسخت‌ترین باس‌ها در کل ژانر را در خود جای داده است. با ضربه زدن بر روی تابلوهای آبی رنگی که در سراسر جهان بازی می‌بینید، از احضار کمک نترسید. در واقع، کمک اضافی حواس پرتی دشمن را برای شما به ارمغان می‌آورد تا بتوانید از سطوح و باس فایت ها عبور کنید.

complete-demons-souls-game-tips-and-tricks-tutorial-5

سخن آخر

فهرست نکات ضروری It takes two تایم فور فان برای مبتدیان به پایان رسید. با انجام هیچ کاری احساس نکنید که دارید خیانت می‌کنید. هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا از قوانین بازی استفاده کنید و از آن‌ها برای منفعت خودتان استفاده کنید. زیبایی بازی Souls در این است که هر آپشنی که در بازی وجود دارد، یک روش معتبر برای بازی است.

اگر به دنبال معرفی و آموزش بازی‌های دیگر هستید، به مجله‌ی تایم فور فان مراجعه کنید. همچنین برای رزرو بهترین اتاق فرار می‌توانید به وبسایت تایم فور فان مراجعه کنید.

امتیاز به این مطلب
یاسمین روحانی

یاسمین روحانی

نظرات