اتاق فرار خانه اشباح

اتاق فرار خانه اشباح

10/ 7.3 از 3 رای امتیاز
difficulty درجه سختی 6 از 10
players تعداد نفرات 3 تا 4 نفر
time مدت زمان بازی 60 دقیقه
price مبلغ بازی 50,000 تومان برای هر نفر
provider ارائه دهنده EscapeHome
phone شماره تماس
address آدرس تهران, کریمخان
خيابان كريمخان خيابان نجات الهي كوچه نويد پلاك ١٧
درباره بازی نقد و بررسی نظرات

امتیاز افرادی که این اتاق فرار را تجربه کردند

ثبت نظر
پیش درآمد (5 از 10 ) 5 از 10
طراحی دکور (7 از 10 ) 7 از 10
فضاسازی (9 از 10 ) 9 از 10
طراحی معما (7 از 10 ) 7 از 10
سرگرمی (7 از 10 ) 7 از 10
برخورد پرسنل (9 از 10 ) 9 از 10

داستان اتاق فرار خانه اشباح از این قراره که ...

جسد حلق آویز شده آقای مرگان توسط پلیس کشف شد و با جست و جو در خانه آنها متوجه جسد خفه شده خانم مرگان شدن که سالهاست در کمد پنهان شده بود٬ اما چیزی که هیچگاه مشخص نشد٬ راز جسد دختری بود که داخل تابوت قرار داشت و با طلسمی مرموز احاطه شده بود٬ گروه های زیادی درصدد حل این معما و رفع طلسم برآمدن اما هیچکدام موفق نبودن.
حالا گروه شما قصد داره تا این طلسم رو برای همیشه خنثی کنه٬ فقط ۶۰ دقیقه وقت دارید تا قبل از حمله اشباح اون طلسم رو بشکنید.

توضیحات

اتاق فرار "خانه اشباح" سومین بازی ارایه شده از تیم "اسکیپ هوم" واقع در منطقه کریمخان می باشد.

نقد تخصصی اتاق فرار

اسکیپ هوم یکی از مجموعه‌های خوب و دوست داشتنی اتاق فرار در تهران است. مدیریت و پرسنل خوش برخورد، فضایی خوب و صمیمی و اتاق‌هایی که هر کدام متفاوت از دیگری است، باعث می‌شود تایم خوبی را در این مجموعه سپری کنید و خوش بگذرانید.
خانه‌ی اشباح بازی سوم این مجموعه است که در ژانر ترسناک و به صورتی خاص طراحی شده است. به خاطر حفظ هیجان بازی و اسپویل نشدن ایده‌ی طراحان این اتاق، نمی‌توانیم توضیح زیادی از این خاص بودن ارائه کنیم. ولی این نکته قابل ذکر است که این سبک از روند بازی را در هیچ اتاق دیگری در ایران نخواهید دید. سبکی متفاوت که باعث می‌شود این اتاق ارزش تست کردن را داشته باشد و جزو پیشنهادهای ما قرار بگیرد.
از نظر معمایی، خانه‌ی اشباح نمره‌‌ای بیش از متوسط و قابل قبول از ما می‌گیرد. چرا که تناسب میان تعداد و درجه سختی معماها با زمان بازی منطقی و دقیق است. تناسب سطح سختی معماها و دلهره و استرس بازی نیز رعایت شده است.
همچنین طراحی و جذابیت معماها، روش سرنخ‌دهی برای حل آن‌ها و جدید بودنشان در حد خوبی است.
اما نکته‌ای که باعث کاهش نمره‌ی خانه‌ی اشباح در بخش معمایی می‌شود:
فضای قرارگیری معما‌ها در بازی طوری است که قابلیت همفکری و کار گروهی را برای تیم‌ها به وجود نمی‌آورد. گاهی حتی بیشتر از یک نفر نیز امکان مشاهده‌ی دقیق سرنخ‌ها و فکر برای حل معما را ندارد! و شاید در یک تیم چهار نفره، عملا دو سه نفر کار زیادی برای حل معماها (به جز چند معما)، از دستشان برنیاید.
فضای بازی خانه‌ی اشباح از نظر متراژ، فضای کوچکی است. فضایی که پیاده سازی یک اتاق فرار ترسناک در آن قطعا دشوار است. اسکیپ هوم با طراحی خاص روند بازی، کاری کرده است که کوچکی فضا زیاد به چشم نیاید و چیزی از هیجان و دلهره‌ی بازی کم نشود. اما متاسفانه در قسمت‌هایی که معماها قرار دارند تیم‌ها درگیر حل معما می‌شوند، کوچکی فضای این اتاق کاملا مشهود و گاه آزار دهنده است.
بنابراین پیشنهاد ما برای تجربه‌ی این بازی، تیم‌هایی در قالب ۲ یا ۳ نفر است. نهایتا تا ۴ نفر هم قابل تحمل است اما بیش از این تعداد، باعث کاهش لذت بازی می‌شود. که البته این تعداد، تعداد پیشنهادی سایت خود مجموعه هم هست.
اما از نظر دلهره و آیتم‌های ترس:
از نکات قوت خانه‌ی اشباح، می‌توان به ارتباط کامل وسایل به کار رفته در بازی و آیتم‌های ترس و دلهره، با سناریو و داستان بازی اشاره کرد. نکته‌ای که در حال حاضر در خیلی از اتاق فرارهای ترسناک ایران به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود.
و یکی از نکات منفی خانه‌ی اشباح در این بخش، تکرار زیاد برخی آیتم‌های ترس بود که از میانه‌های بازی کمی تکراری و حتی اذیت‌کننده شده بود.
در کل خانه‌ی اشباح از مجموعه‌ی اسکیپ هوم، یک اتاق فرار با نمره‌ی بیش از متوسط است. و با توجه به ایده‌ی جدید این اتاق، ارزش بازی کردن را دارد و مطمئنیم تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت.

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد (4 از 10 ) 4 از 10
طراحی دکور (6 از 10 ) 6 از 10
فضاسازی (10 از 10 ) 10 از 10
طراحی معما (8 از 10 ) 8 از 10
سرگرمی (8 از 10 ) 8 از 10
برخورد پرسنل (10 از 10 ) 10 از 10

امین اشتیاقی

06 آبان 1398

زمانی که ما برای انجام این بازی رفته بودیم٬ یکی از اعضای اصلی تیم اسکیپ هوم حضور نداشتند و همکار دیگشون حضور داشتند که برخورد خیلی خوبی داشتن٬ با توجه به اینکه آخر وقت رفته بودیم و خودشون خیلی آشنا با سنارویو نبودن٬ مثل دیگر اتاقا برامون سنارویو رو تعریف نکردن٬ و فقط کلیات خود بازی رو گفتن و مام وارد اتاق شدیم.
ایده بازی برای ایجاد حس وهم آلود ترس رو فقط با کلمه فوق العاده می تونم توصیف کنم.
از دکور انتظار بالایی نداشته باشید و از منم نشنیده بگیرید٬ توی این اتاق نیازی هم ندارید به اینکه کیفیت دکور چقدره :)
طبق توضیحات معماهای قسمت آخر بازی بازطراحی شده بود که خیلی خوب بود.
موسیقی و صداگذاری هم کاملا منطبق و باورکردنی بود٬ فقط بعضی آیتم هایی که توی دکور به کار رفته بود٬ بیش از حد برای ترس تکون می خورد اگه اون حرکات ها هم کمتر بشه٬ بیشتر باور پذیر میشه.
در کل من که همیشه این اتاق یکی از اتاق هایی که پیشنهاد میکنم.
ما این اتاق رو دونفره رفتیم و به نظرم با توجه به ابعاد همون ۲ تا ۳ نفر کافیه

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد (4 از 10 ) 4 از 10
طراحی دکور (8 از 10 ) 8 از 10
فضاسازی (8 از 10 ) 8 از 10
طراحی معما (8 از 10 ) 8 از 10
سرگرمی (10 از 10 ) 10 از 10
برخورد پرسنل (10 از 10 ) 10 از 10

علیرضا

25 دی 1398

نکته مهم این بازی اینه برای 2 نفر طراحی شده و به نظر من حتی اگه 3 نفره تجربش کنید اذیت میشید ولی این مورد رو جزو نقاط منفیه بازی نباید در نطر گرفت چون برای همین موضوع از یه روشی در این اتاق استفاده شده که بسیار نوآورنه است و تو هیچ اتاق فراری تکرار نشده. ترس بازی هم به اندازه و با توجه به شرایط اتاق قابل قبوله. معماهای بازی هم قشنگ و قابل حل اند و اکثرشون به سناریو ربط داشتند. ایراداتی که میشه از این اتاق گرفت یکی سیستم کمک رسانیه اتاقه که باز هم با توجه به شرایط اتاق امکان استفاده از روش دیگه ای برای کمک رسانی وجود نداره و این شرایطی که میگم همون روش نوآورانه ایه که استفاده شده و تا تجربش نکنید متوجه نمیشید. یه مورد دیگه ای هم بود یکی که برای ما پیش اومد این بود که یکی از قفلای بازی خراب بود و ما با حدس اون مرحله رو رد کردیم که امیدوارم مشکل حل شده باشه. در کل برای تجربه 2 نفره میتونه جذاب باشه و همچنین تشکر از رفتار خوب پرسنل

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد (8 از 10 ) 8 از 10
طراحی دکور (6 از 10 ) 6 از 10
فضاسازی (8 از 10 ) 8 از 10
طراحی معما (4 از 10 ) 4 از 10
سرگرمی (4 از 10 ) 4 از 10
برخورد پرسنل (8 از 10 ) 8 از 10

Amin Esmaeili

17 بهمن 1398

معمولی بود یسری معماهاش بنظرم واقعا لوس بود!