Home دیگر 10 رستوران معروف و قدیمی تهران

10 رستوران معروف و قدیمی تهران

0
191
معروف ترین و قدیمی ترین رستوران های ایرانی

در این مقاله می‌خواهیم به شما که به رستوران گردی و غذاهای خوشمزه و رنگارنگ ایرانی و فرنگی علاقه دارید، ۱۰ رستوران معروف و قدیمی تهران را معرفی کنیم.

پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

رستوران نایب

رستوران نایب

یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌های تهران بوده و کباب‌های این رستوران بسیار معروف است. مکان این رستوران اول در بازار صحاف‌ها بوده اما اکنون این رستوران در مناطق گوناگون شهر تهران شعبه دارد. این رستوران در سال ۱۲۵۴ تاسیس شده و کباب و چلوکباب‌های بسیار معروفی دارد.

رستوران شرف الاسلامی

این رستوران در سال ۱۳۱۷ ساخته شد و در خیابان اصلی بازار و در جنب مسجد بزرگ قرار دارد. ته چین مرغ این رستوران بسیار معروف است.

رستوران البرز تهران

رستورانی قدیمی و بسیار شیک که در سال ۱۳۴۶ تاسیس شده است. کیفیت این رستوران به ویژه کباب‌های آن بسیار عالی بوده و جزء بهترین رستوران‌های تهران است. این رستوران نیز دارای شعب متعددی بوده و دو شعبه معروف آن شریعتی – دولت و سهروردی شمالی است.

 رستوران عمو هوشنگ

رستوران عمو هوشنگ

این رستوران علاوه بر قدمت بالایی که دارد، وسایل آن نیز کهنه و قدیمی است. اما غذاهای این رستوران بی‌نظیر است. اگر عاشق دیزی هستید، حتما دیزی‌های عموهوشنگ را فراموش نکنید. منوی این رستوران کاملا ایرانی بوده و از غذاهای فرنگی خبری نیست.

رستوران حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

این رستوران هم در دل بازار تهران قرار دارد و در خیابان فخررازی واقع شده است. رستوران گلپایگانی یک مکان قدیمی است و در آنجا برای صبحانه حلیم، و برای ناهار کباب کوبیده، کباب چنجه و جوجه کباب سرو می‌شود. این رستوران جایی برای نشستن ندارد.

رستوران مسلم تهران

رستوران مسلم

رستورانی در بازار تهران که برای رفتن به آنجا باید در صف بایستید. ته چین و باقالی پلوی این رستوران تک بوده و حجم غذا به قدری زیاد است، که هرپرس غذا مناسب برای دو نفر خواهد بود.

 رستوران عمو یحیی

 این رستوران بسیار کوچک و قدیمی بوده ولی املت‌های آن طرفداران بسیاری دارد. رستوران عمو یحیی در تجریش واقع شده است. حتما برای صبحانه سری به آنجا بزنید.

رستوران ریحون

رستوران ریحون

رستوران ریحون نیز یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌های تهران است. این رستوران در یک زیرزمین واقع شده و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. در این رستوران ابتدا برای شما نان، پنیر و ریحان سرو می‌شود. کباب‌های این رستوران به همراه نان داغ و دوغ سرو می‌شوند. پس اگر به دنبال چلوکباب هستید، به این رستوران نروید. آدرس این رستوران در جردن است.

رستوران توچال تجریش تهران

همانطور که از اسم این رستوران پیداست، مکان این رستوران در تجریش است. این رستوران دارای قدمتی ۴۰ ساله است و همچنین کباب‌های بسیار خوشمزه این رستوران با نان گرم، سبزی، ریحان، ماست و دوغ محلی سرو می‌شود. همچنین سرو غذا در محیط روباز خواهد بود.

رستوران زرچ

در این رستوران انوع غذاهای ایرانی و فرنگی سرو می‌شود. از باقالی پلو با ماهیچه تا بیف استرگانف در این رستوران ارائه می‌شود. مقدار غذای سرو شده بسیار زیاد بوده و هر فرد را کاملا سیر می‌کند. همچنین غذای این رستوران کیفیت بالایی دارد. این رستوران مکان مناسبی برای قرارهای رسمی و کاری نیست.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here