معرفی بهترین بازی های فکری برای بزرگسالان

0
558
معروف ترین بازیهای فکری برای بزرگسالان

وقتی که به پا به این جهان هستی گذاشته‌ایم تا زمانیکه به سن بزرگسالی رسیدیم، بهترین راه برای شادی و فراموش کردن ناراحتی‌های زندگی، بازی کردن بوده و هست. بازی کردن و هیجان فقط مختص کودکان نیست. بلکه بسیاری از بازی‌ها به ویژه بازیهای فکری که طراحی شده، مختص و حتی مناسب بزرگسالان است. بازی‌های فکری زیادی در فروشگاه‌های اسباب بازی وجود دارند. اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی در این چند سال اخیر، بازی‌های فکری دیجیتالی طراحی شده‌اند که تحقیقات نشان می‌دهد، این بازی‌های فکری دیجیتالی دارای طرافداران بسیاری در میان جوانان و حتی میانسالان بوده است.

بازی‌هایی که هنگام جمع خانوادگی و یا دوستان در مهمانی‌ها و یا حتی در سفر می‌تواند خاطرات شگفتی را برایمان ایجاد کنند.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم به بررسی و معرفی معروفترین بازی‌های فکری که در میان افراد بسیار رایج است، بپردازیم.

بازی جنگا

بدون شک نام بازی جنگا را شنیده‌اید و یا حتی آن را بازی کرده‌اید. این بازی نه تنها مناسب برای بزرگسالان هست، بلکه حتی بازی مورد علاقه بسیاری از کودکان نیز هست. این بازی تشکیل شده از تعدادی مکعب، که با این مکعب‌ها برجی را می‌سازند و بازیکنان آن باید این مکعب‌ها را به گونه‌ایی بردارند، که برج از بین نرود. اگر هنگام برداشتن مکعب برج خراب شود، آن بازیکن می‌سوزد.

مار و پله

مار و پله

بازی مار و پله، که خیلی نیز پرطرفدار است. این بازی شامل یک صفحه‌ایی می‌شود که داخل آن مار و پله‌هایی قرار دارد. هر بازیکن دارای مهره‌هایی هست، که باید هنگامی که تاس می‌اندازد این مهره‌ها را تکان دهد. اگر مهره‌ها روی پله مار قرار بگیرند، در حقیقت مهره بازیکن را نیش میزند و مهره باید به انتهای دم مار برگردد. اما اگر مهره بازیکن روی پله اول نردبان قرار گیرد، از پله ها بالا رفته و از بازی جلو می‌افتد.

بازی مافیا

مافیا

بازی مافیا یک بازی سرگرم کننده و پر هیجان است. در این بازی افراد به دو گروه شهر و مافیا تقسیم می‌شوند. تلاش شهر بر این است که مافیا را تشخیص دهد و آن را از شهر حذف کنند. زیرا اگر نتوانند که مافیا را از شهروندان اصلی تشخیص دهند، مافیا جان شهروندان را می‌گیرد و برنده میدان می‌شود.

بازی روپولی

این بازی چهار نفره است. در این بازی جذاب بازیکنان سعی می‌کنند که با حریفان خود رقابت کنند، امتیاز بگیرند، پول جمع کنند و رو به جلو پیشرفت کنند.

روپولی

 

بازی دبلنا

دبلنا

این بازی نیز بسیار سرگرم کننده بوده و همچنین بسیاری از بزرگترها و کوچکترها به این بازی علاقه دارند. این بازی کارت‌هایی دارد که روی این کارت‌ها، اعدادی نوشته شده است. همچنین مهره هایی دارد که یک نفر مسئول خواندن اعداد روی آن مهره‌ها می‌شود. هرکدام از بازیکنان که بتوانند اعداد کارت خود را پر کنند، برنده بازی هستند.

سودوکو

سودوکو

بازی سودوکو که هم کاغذی و کتاب آن در بازار موجود است و هم این بازی را می‌توانید بر روی گوشی خود نصب کنید. این بازی، یک نوع بازی اعداد است. شما باید اعداد را در ستون‌ها و ردیف‌ها به طوری در کنار هم قرار دهید، که اعداد تکراری نشوند.

   SpongeBob: Krusty Cook-Off

SpongeBob: Krusty Cook-Of

این بازی را هم بر روی سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ و هم بر روی گوشی می‌توان نصب کرد. در این بازی همانطور که از کلمه Cook پیداست، شما با انتخاب یکی از شخصیت‌های معروف پاپ اسفنجی در آشپرخانه، آشپزی می‌کنید. شما در حقیقت سفارشات مرتبط به مشتریان را دریافت کرده وسپس آشپزی می‌کنید.

    Mr Pumpkin 2

    Mr Pumpkin 2

این بازی که به آقای کدو تنبل معروف هست، شما به عنوان آقای کدوی تنبل باید معماها و پازل‌های موجود در بازی را حل کنید. در حقیقت شما به آقای کدوتنبل کمک می‌کنید تا پازلهای بازی را حل کند.

Mystic Pillars: A Story Based Puzzle Game

Mystic Pillars: A Story Based Puzzle Game

این بازی شما را به سرزمین هند می‌برد، ساختمان‌هایی وجود دارد که در این ساختمان‌ها افرادی اسیر شده‌اند. ماموریت شما در این بازی، بازی با اعداد و آزاد کردن افراد اسیر شده در این ساختمان‌ها هست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید