قلعه سحرآمیز رنسانس در دل استان تهران

0
118
قلعه سحرآمیز رنسانس در دل استان تهران

جالب است بدانید که در همین تهران خودمان قلعه اسرار آمیزی وجود دارد که به قلعه رنسانس معروف است. این قلعه از نظر زیبایی و منحصر به فرد بودن زبان زد خاص و عام است. وقتی که به نزدیکی این قلعه می‌رسید ناخودآگاه یاد داستان هری‌پاتر معروف می‌افتید. انگار داستان هری پاتر در این قلعه اتفاق افتاده است. همچنین اگر بتوانید که به داخل قلعه بروید از چیدمان عجیب آن بسیار شگفت زده خواهید شد.

اما آدرس این قلعه این قدر عجیب و سحرآمیز کجاست؟

حتما اسم روستای برغان در مسیر تهران – کرج به گوشتان خورده است. این قلعه در روستای آغشت از توابع شهرستان ساوجبلاغ و برغان است. زمانیکه به برغان رسیدید، ۱۲ کیلومتر که به سمت آغشت بروید در دامن کوهای خوش آب وهوای البرز میتوانید این قلعه زیبا را ببینید.

تاریخچه قلعه آغشت تهران

اتفاقا این قلعه تاریخچه چندان قدیمی‌ای ندارد. ساخت این ساختمان بی‌نهایت زیبا تنها به ۱۰ سال پیش بر می‌گردد. اما به گونه‌ایی این ساختمان را ساخته‌اند، که شما را به سال‌ها قبل می‌برد.

همچنین مالک این قلعه فردی به نام اسدی لاری است که در تهران سکونت می‌کند. این فرد به معماری و ساخت بناهای متمایز علاقه‌مند است‌ و به همین دلیل این بنای زیبا را در دل یک روستا ایجاد کرده است.

روستای برغان کجاست؟

روستای برغان در جاده کرج – گوهردشت قرار گرفته که بازدید از آن خالی از لطف نیست. در میان مسیر سری به آتشگاه آن نیز بزنید. اگر هم از اتوبان قزوین وارد می‌شوید، بعد از اینکه تابلوی کردان را دیدید باید بپیچید تا به برغان برسید. بعد از برغان، روستای آغشت و قلعه سحرآمیزش را خواهید دید.

دیدنی‌های روستای آغشت و برغان

مراسم‌ مختلفی در این روستا برگزار می‌شود که افراد بسیاری را به خود جذب می‌کند. مراسمی چون پنجشنبه آخر سال، جشن نیمه شعبان، چهارشنبه سوری، سیزده به در و همچنین مراسم تاریخی دیگری که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

مراکز تاریخی چون مسجد فراگیر آغشت، گرمابه تاریخی، حسینیه اعظم و درخت چنار کهن مسجد جامع، درخت پیر سپیدارک، پل تاریخی و تپه باستانی قلعه کش کلا هم از اماکن دیدنی این روستا به شمار می‌روند.

اگر در نزدیکی برغان زندگی می‌کنید، بازدید از این روستای زیبا و قلعه سحرآمیز آن را هرگز فراموش نکنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید