جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین آبشار های تهران را بشناسیم

0
144

تهران و تهرانگردی می‌تواند فرصت جالبی باشد برای ما که بدانیم در همین اطراف شهر و یا محل سکونت خود، دارای دیدنی‌ها و طبیعتی بکر هستیم، که می‌توانیم ساعتها را در این مکان‌ها سپری کنیم و به دور از هرگونه فکر و دغدغه روزانه، زمان‌هایی را برای خودمان برنامه ریزی کنیم. حتما در مورد آبشارهای رنگارنگ استان‌های مختلف مانند کردستان یا لرستان شنیده اید. اما در همین نزدیکی، یعنی در تهران نیز آبشار هایی داریم که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. حتما سعی کنید سری به آبشارهای تهران بزنید.

آبشار کلوگان

آبشار کلوگان در منطقه شمیرانات واقع شده و از طریق قله‌های مهرچال، کلوگان، روستای امامه و … امکان دسترسی دارد. مسیر آن برای کودکان و افرادی که توانایی پیاده روی نیمه دشوار را ندارند، سخت است. چون فقط تا جایی از مسیر را می توان با ماشین رفت، اما بقیه مسیر را باید پیاده بروید.

بهترین فصل برای رفتن به این آبشار فصل تابستان است. زیرا آن منطقه دارای آب‌ و هوای خنک است. اما اگر می‌خواهید در بهار یا پاییز به این آبشار بروید، یک لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

البته یک مسیر طولانی هم دارد که می‌توان با ماشین به سمت این آبشار رفت. باید از اتوبان بابایی به سمت جاده لشکرگ رفته و سپس به جاده اوشان – فشم رفته و آن را تا انتها بروید تا به مقصد برسید.

اما اگر قصد دارید که بدون ماشین شخصی به آنجا بروید؛ باید به میدان تجریش رفته و ون‌هایی که سر خیابان باهنر که به سمت روستای کلوگان می‌روند را سوار شوید.

آبشار شکرآب تهران

این آبشار در شهرستان اوشان و در روستای شکرآب قرار گرفته است. روستای شکرآب و روستای آهار از زیباترین روستاهایی هستند که در اطراف تهران قرار دارند. بهترین زمان برای بازدید از این مکان‌های زیبا، ابتدای تابستان، هنگامی که باغ‌های گیلاس و آلبالو به اوج زیبایی رسیده اند است. قدم زدن در کوچه باغ‌های این روستاها می‌تواند خاطرات زیبایی را برای شما بسازد.

اما اگر می‌خواهید به سمت آبشار شکرآب بروید، حتما لوازم مناسب برای کوهنوردی را با خود به همراه داشته باشید. زیرا برای رسیدن به این آبشار حدودا دو ساعت پیاده روی لازم است.

آبشار سنگان

آبشار سنگان در روستای سنگان و در ارتفاع ۲۱۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این روستا شامل سه روستای سنگان بالا، میان ده و پایین ده است. این روستا دارای باغ‌های فراوانی است که شامل درختان گردو، آلبالو، گیلاس، هلو و زردآلو بوده و منظره فوق العاده‌ایی را خلق می کنند.

آبشار زیبای سنگان در ۱۰ کیلومتری جاده سولقان قرار گرفته و از نقطه‌ایی به بعد نمی‌توان با ماشین به سمت آبشار رفت. از این‌رو باید مسیری را به سمت آبشار پیاده‌روی کرد.

آبشار اوسون تهران

آبشار اوسون یکی از زیباترین آبشارهای اطراف تهران است. این آبشار در حد فاصل پس قلعه، شیرپلا و ایستگاه ۵ توچال قرار دارد. برای اینکه بخواهید این آبشار زیبا را ببینید حدود ۲ یا ۳ ساعت پیاده‌روی کنید.

اگر می‌خواهید به این آبشار زیبا بروید، باید خود را به ایستگاه ۵ توچال برسانید. البته در طی این مسیر از طبیعت زیبای خداوندی بی بهره نخواهید ماند.

آبشار دو قلو تهران

آبشار دوقلو در شمال تهران و در مسیر کوهنوردی بین دربند و توچال قرار دارد. دلیل این نامگذاری به خاطر دو شاخه شدن این آبشار است.  این آبشار در ارتفاع ۲۰ متری قرار دارد. برای اینکه بخواهید به این آبشار زیبا برسید باید از دربند و روستای پس قلعه گذر کنید. برای رسیدن به این آبشار باید حدود دو ساعت کوهپیمایی کنید تا با گذر از شیرپلا به آبشار دوقلو برسید.

آبشار رجب

آبشار رجب هم از جمله آبشارهایی است که در مسیر کوهنوردی شیرپلا قرار گرفته است. شیرپلا به زبان مازنی یا همان مازندرانی به معنی شیر برنج بوده که با تغییر به لهجه تهرانی به آن شیرپلا گفته اند.

آبشار سوتک

این آبشار در شمال غرب دربند قرار گرفته است. این آبشار هم در مسیر کوهنوردی شیرپلا قرار دارد. این آبشار بعد از وقوع زلزله‌ایی در میان شکاف دو کوه ایجاد شده است.

آبشار ناران تهران

این آبشار در شمال روستای کند علیا و در ۷۰۰ متری محله ناران در منطقه لواسانات قرار گرفته است. این آبشار حدود ۱۰ تا ۱۵ متر ارتفاع دارد و در تمام طول سال پرآب است. برای رسیدن به این آبشار باید به روستای کند علیا بروید. یعنی ابتدا به لواسان رفته و از بلوار امام خمینی وارد خیابان اسدیان شوید.

آبشار آئینه ورزان

این آبشار در روستای بسیار زیبای آئینه ورزان در مسیر دماوند – فیروزکوه قرار دارد. روستای آئینه ورزان دقیقا روبه روی شهر معروف آبسرد است. شهر آبسرد به درختان سیب، گلابی و گردو بسیار معروف است.

آبشار تنگه واشی

این آبشار که در مسیر دماوند – فیروزکوه قرار گرفته دارای طرفداران بسیاری در فصل تابستان است. آب رودخانه تنگه واشی بسیار سرد است. شما برای اینکه بتوانید به این آبشار بروید باید به سمت روستای جیلیزوند رفته و بعد از ۴ کیلومتر، به آبشار واشی خواهید رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید