9 بازی فکری که هرگز نباید از دست بدهید

0
390
بازی فکری

بازی فکری افراد و بازیکنان را به چالش دعوت می‌کند. چالش‌های پرهیجان اما خاطره انگیز. حل کردن هر کدام از معماها و یا پازل‌های بازی‌های فکری نیاز به هوش، تفکر و استعداد دارد.

آیا حاظر هستید که استعداد خود را محک بزنید. پس با ما همراه باشید تا به شما چندتا از بهترین‌های بازی فکری را معرفی کنیم.

World of goo

سبک این بازی فکری بوده و مناسب برای همه سنین است. طراحی آن بسیار جذاب و دوست داشتی بوده و شما را در دنیایی پر از موجودات سیاه رنگ و چسبناک قرار می‌دهد. همه این موجودات به دنبال یک هدف مشخص هستند، آنها می‌خواهند تا از یک محیط فرار کنند و خود را به یک لوله ی مشخصی برسانند. یکی از مهمترین و سرگرم کننده ترین قسمت این بازی، تجربه کردن مراحل مختلف در محیط‌های متنوع است.

 Professor Layton and The Diabolical Box

 Professor Layton and The Diabolical Box

سبک این بازی فکری، ماجراجویانه بوده و برای نوجوانان مناسب است. این بازی بر مبنای پازل بوده و با هر کلیک، یک پازل برای بازیکن باز می‌شود.تعداد پازل‌های تعیبه شده ۱۵۳ پازل بوده، که هر کدام از این پازل‌ها دارای چالش‌های مختلف و متنوعی است.

Dream Detective

dream detective

سبک این بازی فکری بوده و بسیار مناسب برای تمام سنین است. این بازی در مورد کارگاهی است که در یک عصر سه شنبه وارد سرزمین رویایی می‌شود و متوجه می‌شود که زمان در این سرزمین رویایی ناپایدار است. او متوجه می‌شود که فردی بسیار مرموز در این سرزمین وجود دارد، که رویاهای این سرزمین را می‌دزدد. روند بازی به این شکل است که بازیکن از یک مرحله وارد مرحله بعدی می‌شود. همچنین بازی دارای سه درجه آسانی، متوسط و سخت هست.

Johnny Bonasera 4

Johnny Bonasera 4

جانی بونسرا شخصیت اصلی این بازی بوده که پس از دزدیده شدن یک سفینه، خود را به پایگاه موجودات بیگانه می‌رساند. او در این پایگاه باید به دنبال مادر خود و سایر انسان‌هایی باشد که در آنجا زندانی شده‌اند. شما با کلیک بر روی هر شیء که در اطراف قرار گرفته، می‌توانید اطلاعاتی را به دست آورید. او با ربط دادن وسایل، معماها را حل کرده و راهی برای فرار پیدا می‌کند.

Scribblenauts Unlimited

Scribblenauts Unlimited

سبک این بازی فکری بوده برای همه سنین مناسب است. این بازی حول یک خانواده ۴۴ نفره می چرخد. والدین قبل از اینکه فرزندی را به دنیا بیاورند، علاقه زیادی به ماجراجویی داشته‌اند. آنها جواهرات و گنجینه‌های با ارزشی را به دست می‌آورند. اما بعد از به دنیا آمدن فرزندان یکی از ۴۲ فرزند این وظیفه را بر عهده می‌گیرد.

 Mekorama

 Mekorama

بازی فکری و مناسب برای همه سنین است. این بازی با موسیقی که دارد به شما آرامش می‌دهد. این بازی نیز به سبک پازل است.

Hitman Go

Hitman go

شما در نقش مامور ۴۷، یعنی کاراکتر معروف مجموعه هیتمن قرار می‌گیرید تا اهداف بازی را یکی پس از دیگری از بین ببرید. محیط و کاراکترهای بازی همه مانند مهره در محیط‌های مختلفی قرار دارند، تا از طریق مسیرهایی به هم متصل شوند. شما باید مسیر مناسب را انتخاب کنید تا بتواند به هدف تعیین شده برسید.

شما برای اینکه بتوانید همه مراحل بازی را پشت سر بگذارید، نیاز به برنامه ریزی و استراتژی دارید.

Children of the light

childeren of the light

این بازی سرزمینی را روایت می‌کند که نور و نشاط از این سرزمین دور شده و نیاز به قهرمان‌هایی دارد، که این نور و نشاط را به این سرزمین برگرداند.  این بازی در هفت دنیای مختلف جریان دارد که با موسیقی دل نواز آن، به شما آرامش می‌دهد. این بازی از سری بازی‌های پازلی بوده که می‌تواند بسیاری از انتظارات مخاطبان خود را برآورده کند.

Brain out

brain out

در این بازی بازیکن باید تلاش کند که با جابه جایی اشکال، پازل را رمز گشایی کند. این بازی شامل معماهای بسیار متفاوتی است که حل کردن هر کدام از این معماها نیاز دارد تا شما هوش و  استعداد خود را به چالش بکشید.

بازیهای معمایی و یا پازلها، برای افرادی که عاشق حل کردن انواع معماها، چه معاماهای سخت و چه معماهای آسان هستند، شور و هیجان بسیاری را ایجاد می‌کند. این شور و هیجان به قدری جذاب است که افراد را ساعتها جذب بازی می‌کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید