راهنمای صفر تا صد بازی اتاق فرار

0
662
اتاق فرار

هریک از باز‌‌ی‌های اتاق فرار دارای قوانین خاص خود هستند، که حتما باید در طول بازی رعایت شوند. مثلا برخی از وسایل هستند که در محیطی قرار دارند و شما اجازه جابه‌جا کردن آنها را ندارید. برای اینکه بتوانید در بازی موفق شوید، حتما باید از قبل قوانین بازی را به خوبی بشناسید.

بازی اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار یک بازی هیجان انگیز و گروهی است که ذهن را به چالش می‌کشد. این بازی گروهی است و شما می‌توانید در کنار دوستانتان ساعتی را به خوشی و در فضایی بسیار هیجان انگیزی سپری کنید. این بازی بسیار مناسب کسانی هست که همیشه خود را به چالش می‌کشند و عاشق رقابت کردن هستند.

یکی از مهمترین اعضای گروه در بازی اتاق فرار مدیر آن است.

رهبر یا راهبر چه نقشی دارد؟

همیشه درهر تیمی که هستید، مطمئنا آن تیم دارای یک راهبر است. رهبر کسی هست که بتواند دیگران را مدیریت کند. بنابراین با توجه به شناختی که از گروه خود دارید، کسی را برای رهبری انتخاب کنید که بتواند راهبر خوبی باشد و بتواند بازی را به خوبی رهبری کند.

نقش رهبر یا راهبر بازی فرار این است که به خوبی سرنخ ها را تشخیص دهد، زمان را مدیریت کند و اعضای گروه را برای رسیدن به یک نتیجه عالی هدایت کند. همچنین رهبر گروه باید بتواند وظایف را در بین اعضاء تقسیم کند.

رهبر یا راهبر در اتاق فرار

مهمترین نقش رهبر یا راهبر

بازی فرار به خاطر اتفاقات استرس زا و هیجان انگیزی که برای اعضا ایجاد می‌کند ، می‌تواند هیجان اعضای گروه را بالا ببرد و استرس را زیاد کند. مهمترین نقش رهبر در این بازی این است که بتواند هیجانات را کنترل کند، استرس را کاهش دهد و با زمان بندی مناسب، گروه را برای رسیدن به نتیجه دلخواه راهنمائی کند.

چگونه به سرنخ های بازی برسید؟

اولین قدم یرای رسیدن به سرنخ‌های بازی جستجوی حرفه‌ایی است. با جستجوی حرفه‌ایی می‌توانید سرنخ ها را تشخیص دهید و مانند یک معما و یا پازل سرنخ ها را در کنار هم قرار دهید و پاسخ درست را به دست آورید. خیلی وقتها سرنخ‌ها بسیار به شما نزدیک هستند. بعضی وقتها سرنخ‌ها در مکان‌هایی هستند که شما هرگز فکر نمی‌کنید که در آن مکان می‌تواند سرنخی وجود داشته باشد و بعضی وقتها رسیدن به یک سرنخ بسیار استرس آور و سخت بوده و گاهی شما را مایوس می‌کند.

برای رسیدن به سرنخ اصلی بهتر است که سرنخ ها را دسته بندی کنید. با دسته بندی کردن سرنخ‌ها، ذهن به شما کمک می‌کند تا به جواب اصلی برسید.

با صدای بلند فکر کنید

با صدای بلند فکر کنید و هرآنچه که به نظرتان درست است را با اعضای گروه در میان بگذارید. این موضوع باعث می‌شود تا اعضای گروه نیز به شما کمک کنند تا راحت‌تر به سرنخ ها برسید.

گیج نشوید

برخلاف تصور، بسیاری از بازیهای اتاق فرار بسیار ساده هستند. اما نباید گیج شوید. نباید اجازه دهید تا در مسیر اشتباه قرار بگیرید. زیرا این موضوع باعث می‌شود تا شما نتوانید حتی به راحت‌ترین سرنخ‌ها برسید. در اینجا فقط شما باید بتوانید با تیزبینی خود، در مسیر درستی قرار بگیرید، معماها و سرنخ‌ها را پیدا کنید تا به نتیجه نهایی برسید.

بازکردن قفل های اتاق فرار

با پیداکردن سرنخ‌ها، شما می‌توانید یکی یکی قفل را باز کنید. پس با قرار دادن سرنخ‌ها به صورت پازل، قفل ها را باز کنید و وارد آخرین مرحله شوید.

اتاق فرار

رمزهای عبور را تشخیص دهید

حتما فیلم های معمائی و رمزآلود دیده‌اید. در بسیاری از این فیلم‌ها رمزهای عبوری هست که در اشکال، اجسام مختلف و حتی در تصاویر تابلوهای دیوار قرار دارد. از این روش پیروی کنید تا بتوانید رمزهای عبور را در بازی فرار تشخیص داده و وارد مرحله نهایی شوید.

پیدا کردن قفل و کلید

همانطور که گفته شد، شما باید قفل‌های زیادی را در بازی فرار باز کنید. اما برای باز کردن قفل‌ها نیاز به کلید دارید. شما اول باید کلید هر کدام از قفل‌ها را با استفاده از سرنخ‌ها پیدا کرده، تا بتوانید قفل ها را باز کنید.

تونل و درب پنهان

در بسیاری از اتاق‌های فرار، شما به تونل‌ها و در‌ب‌های پنهانی برخورد خواهید کرد که برای رسیدن به مراحل بعدی باید از این تونل‌ها و یا درب‌های پنهان عبور کنید.

نقشه‌های موجود در اتاق فرار

خیلی از نقشه‌هایی که شما را به نتیجه نهایی می‌رساند شاید به صورت یک تابلو به دیوار نصب باشند، پس به تابلوها دقت کنید.

با پیدا کردن سرنخ‌ها، درب‌های پنهان، باز کردن قفل‌ها و زمان بندی مناسب حتما می‌توانید به نتیجه نهایی در بازی اتاق فرار برسید. اما باید بتوانید همه موضوعات را به خوبی مدیریت کرده و زمان خود را تلف نکنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید