هیجان انگیزترین بازی های توپی و سرگرم کننده

0
786

در ایام تعطیل سال مانند نوروز، وقتی که با دوستان و خانواده خود به طبیعت می‌روید، می‌توانید با انجام انواع بازی‌های توپی، لحظات شیرین و لذت بخشی را برای خود و سایر افراد رقم بزنید.

بازی‌های متنوعی هستند که می‌توان در طبیعت انجام داد، ما نیز در این مقاله قصد داریم به معرفی بازی‌هایی بپردازیم، که می‌توان با توپ و دسته جمعی در طبیعت انجام داد.

پیشنهاد می‌کنم که حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بازی وسطی

بازی وسطی یک بازی شناخته شده و قدیمی است و همه ما با این بازی آشنا هستیم. این بازی شامل دو تیم بوده که هر دو تیم شامل ۴ یا ۶ نفر است و گاهی یک نفر نیز به عنوان نخودی در این بازی حضور دارد. یکی از گروه‌ها در وسط زمین به همراه نخودی قرار گرفته و گروه دوم با پرتاپ کردن توپ به سمت گروهی که در وسط زمین هستند، تلاش در حذف کردن آن تیم دارند. اگر توپ توسط یکی از افراد در تیمی که در وسط زمین هستند، گرفته شود، یک امتیاز محسوب خواهد شد. اگر توپ به نخودی زمین بخورد، نخودی هرگز حذف نخواهد شد و نخودی می‌تواند برای گروهی که در وسط زمین قرار دارد، توپ را گرفته و امتیاز کسب کند.

بازی والیبال

این بازی نیز شامل دو تیم بوده که در یک زمین که دارای تور والیبال است، می‌توان این بازی را انجام داد.این بازی متشکل از ۱۲ بازیکن بوده که هر تیم شامل ۶ نفر خواهد بود. هرکدام از تیم‌ها نباید اجازه دهند، که توپ بر روی زمینشان بنشیند، وگرنه یک امتیاز برای تیم مقابل محسوب خواهد شد. میزان امتیاز مورد نیاز برای هر تیم ۲۶ بوده و بازی والیبال شامل ۴ ست کامل است.

 

 گل گوچک

این بازی شامل ۲ تا ۴ بازیکن بوده و شبیه یک فوتبال کوچک است. در این بازی نیازی به دروازه فوتبال است و همانند فوتبال هر کدام از تیم‌ها که گل بزند، برنده بازی است. شما می‌توانید از یک توپ خیلی معمولی مانند توپ پلاستیکی استفاده کنید.

توپ داغ

افراد به صورت دایره در کنار هم می‌نشینند. یک توپ کوچک یا شیئی که شبیه توپ است را در اختیار نفر اول قرار می‌دهند. با پخش آهنگ توپ از نفر اول دست به دست می‌شود. وقتی که آهنگ قطع شود و توپ دست هر بازیکنی قرار گرفته باشد، آن فرد بازنده خواهد شد. برنده کسی است که به عنوان نفر آخر حذف شود.

چسبونک

 

یک بازی قدیمی و دوست داشتنی. یک توپ چسبی که به  هرجایی مانند دیوار که میزنید،می‌چسبد. این توپ دارای دو راکت است که هر فردی که توپ را به سمت نفر روبه رو پرتاپ می‌کند، فرد روبه رو باید توسط راکتی که دارد، توپ را گرفته و مجددا پرتاپ کند.

پینک پونک

 

امروزه در بسیاری از پارکهای سطح شهر، میز پینک پونک وجود دارد. این بازی هم شامل یک میز پینک پونک، دو راکت و یک توپ است. هر فرد که توپ را از در روال ست بازی از دست بدهد، یک امتیاز به نفر مقابل اهدا کرده است.

 

اما گاهی افراد دوست ندارند که به طبیعت بروند و یا با دوستان خود بازی‌های دسته جمعی انجام دهند، بازی‌هایی نیز برای موبایل طراحی شده که می‌توانید، با نصب آن بازی کنید.

در ادامه به معرفی این گروه از بازی‌های فکری خواهیم پرداخت.

بازی Rolling SKY

بازی Red Ball4

 

در این بازی شما با یک سری میمون‌های شیطان که به زمین حمله کرده‌اند و می‌خواهند که زمین را به شکل مربعی در بیاورند، روبه رو می‌شوید. شما در این بازی یک توپ قرمزی دارید که باید با این توپ به میمون‌ها حمله کنید.

گرافیک این بازی ساده و حتی کودکانه است. کنترل کردن، پرش و چپ و راست کردن توپ بر عهده شما است.

بازی Stack Ball

 

یک نوع بازی توپی ساده و در نگاه اول بدون هیجان است. اما بعد از اینکه مراحلی از بازی را انجام داده‌اید، تازه متوجه مفهوم بازی می‌شوید.

در این بازی شما باید توپی را در مسیری قرار دهید تا از اشکال مختلف عبور کند و در نهایت به خط پایان برسد. این اشکال به دو دسته مختلف همرنگ و رنگ‌های متفاوت تقسیم می‌شوند. در این بازی هیچ گونه موسیقی متنی وجود ندارد و شما فقط صدای برخورد توپ را می‌شنوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید