هرچقدر پول بدی آش میخوری!

0
1227
پول

یادمه یه بار جلوی یه آش فروشی توی امامزاده هاشم جاده هراز وایساده بودم، یهو همزمان دوتا اتوبوس باهم اومدن که پارک کنن. آش فروش تا این صحنه رو دید سریع شیلنگ آب رو باز کرد توی دیگی که دو دقیقه قبلش یه کاسه ازش برام کشیده بود. همه ما اتفاقات این چنینی رو دیدیم و حتی گاهی خودمون انجامش دادیم. اما هیچوقت از خودمون نمیپرسیم کی برای یه کاسه آش از تهران یا آمل راه میفته بره سمت امامزاده هاشم؟ تمام مشتریهای اون آش فروش صرفا رهگذرایی هستن که اگه صد سال هم مسیرشون به اونجا نمیخورد یا اتوبوسشون اونجا واینمیساد از اون آش نمیخریدن، اما میخرن و میخورن و گاهی خوشحال هم هستن. در مورد اتاق فرار هیچوقت اینجوری نیست، کسی که بلیط یه بازی رو میخره یا به اون بازی علاقه داره یا جذب سناریوش شده و یا هرچیز دیگه ای، اما مهم اینه که فقط یه رهگذر نیست. پس همیشه و در همه حال کیفیت براش مهمه. اما کسی که به کیفیت اهمیت میده، این رو هم میدونه که توی آش فروشیای جاده هراز چه خبره. طبیعیه که یه بازی ارزونتر کیفیت کمتری داشته باشه و درست و منطقی نیست که ازش توقع بهترین کیفیت رو داشته باشیم. اونم بازی ای که الان و توی این شرایط اقتصادی جامعه که یه پیتزا صد هزار تومن شده، بلیطش داره با این قیمت به من و شما فروخته میشه. پس از اتاقای ارزونتر توقع بالا نداشته باشیم و بدونیم که هیچ ارزونی ای بی دلیل نیست.

پس هر بازی ای که گرونتر بود بهتره؟

نه! ما کی همچین حرفی زدیم؟ ما معتقدیم که به جز چند مورد معدود، معمولا قیمت بازیها با سطح کلی کیفیتشون متناسبه و اگه ما بازی ای با قیمت کمتر میبینیم دلیلش اصلا این نیست که صاحب اون مجموعه از پول بدش میاد، بلکه اینه که به صورت منطقی میپذیره و میدونه که قیمت بازیش به نسبت بقیه بازیا (که ممکنه حتی بقیه بازیای مجموعه خودش هم باشن) کمتره. ما هم طبیعتا در این صورت نباید توقع بازی ای با کیفیت بازیهایی که شاید حتی دو برابر این بلیط قیمت دارن رو داشته باشیم.

چیکار میشه کرد؟

تیم تایم فور فان داره روی یه سیستمی کار میکنه که قراره بعد از تکمیل و قطعی شدنش به زودی روی بخش پیشنهاد شگفت انگیز اعمال بشه. شاید اگه در آینده ما و مجموعه دارای عزیز از اجرای این سیستم رضایت کامل داشتیم، به تمام بخشهای سایت اضافه ش کنیم تا اونطوری شما بازیکنای عزیز هم بتونین به راحتی انتخاب دقیق تری داشته باشین و خیالتون راحت باشه که از پرداخت هیچ هزینه ای بابت انجام یه بازی پشیمون نشین.

منتظر اتفاقای جدید باشین.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید