ترسناک ترین اسکیپ روم ها

همه اتاق فرارهای ترسناک

همانطور که احتمالا میدونید٬ اتاق فرار بازیه که توی اون شما در قالب یک تیم وارد یک محیط اتاق دکور شده میشوید با یک سناریوی از پیش طراحی شده و شما باید ظرف ۶۰ دقیقه (در بعضی بازی ها زمان بیشتری دارید) تمام معماهای تعبیه شده در بازی را ابتدا شناسایی و  سپس حل کنید تا رمز خروج از اتاق را پیدا کنید و از اون خارج شوید٬ بعد شما برنده شدید :) فعلا توی اتاق هایی که در مارکت ایران وجود داره از جایزه خبری نیست.:))

در این میون٬ هر کدام از این اتاق ها تم خاصی داره و ژانرهای متفاوتی در سناریوی اون قرار داده شده٬ یکی از پر طرفدار ترین های ژانرها٬ اتاق فرارهای ترسناک هستند٬ در این نوع از اتاق ها سناریو یک داستان ترسناک را بازگو می کند و شما به عنوان قهرمانان این داستان وارد بازی میشوید تا معماها را حل کرده و بر پلیدی موجود در بازی غلبه کنید.

از جمله ویژگی های جالب ترسناک ترین اتاق فرارها می توان به غلبه بر حس ترس در زمان حل معماها و از اون مهم تر پیدا کردن اون معماها اشاره کرد٬ توجه کنید که اولین اقدام شما در اتاق فرار پیدا کردن معماها از طریق سرنخ های موجود و بعد حل اونهاست٬ حالا فرض کنید درست زمانی که میاین با دقت یکی از این مسئله ها رو  پیدا کنید٬ ناگهان همه چراغ ها خاموش میشه٬ و تاریکی مطلق اتاق رو فرا میگیره و ناگهان یک نفر جلوی شما ظاهر میشه یا شروع به تکون  دادن اجسام دور و اطراف شما میکنه٬ فریاد میزنه یا جیغ می کشه٬ حالا شما هم ترسیدید هم زمانتون در گذره و باید معماهارو حل کنید٬  وگرنه زمان تموم میشه و نه تنها حس غرور یه قهرمان رو ندارید بلکه باید با سرافکندگی و as a looser ٬ دست از پا درازتر میان بیرون تا تیم بعد شانسش رو امتحان کنه.

حالا فک کن٬ بازی رو برنده شی٬ واقعا حس خوبیه :) تو دلت میگی٬ حلش کردممممم٬ من قهرمانم :)) خلاصه حس منحصر به فردیه که توی بازی های کامپیوتری و ته بازی های Call of Duty, Battle Field, Max Payne یا GTA بهتون دست نمی ده.


ترسناک ترین اتاق فرار تهران

(لطفا توجه کنید٬ این لیست با توجه به تجربه تیم Time 4 Fun نوشته شده و در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۸ به روزرسانی شده)

 

اتاق فرار نفس نکش - محله استخر - تهرانپارس

اتاق فرار نفس نکش

ارائه شده از تیم DimEscape

اتاق "نفس نکش" برگرفته از داستان فیلمی به همین نام است٬ مشاهده فیلم پیش از مراجعه به این بازی توسط خود تیم دیم اسکیپ پیشنهاد شده٬ با توجه به  تجربه خودمون ما هم پیشنهاد میکنیم٬ قبل از انجام این بازی حتما فیلم رو ببینید٬ لینک دانلود فیلم در توضیحات این اتاق قرارداده شده.

داستان بازی

شما در قالب تیمی از سارغین ناشی قصد دارید وارد خانه پیرمرد بازنشسته ارشد که نابینا شده و ۳۰۰ هزار دلار پول نقد  او را بدزدید٬ غافل از اینکه پیرمرد داستان بسیار بسیار متبحر در امور دفاع شخصی است٬ او شما را در خانه خود به دام  انداخته و قصد دارد٬ تک تک شما رو به فجیع ترین شکل ممکن به قتل برساند٬ شما تنها ۶۰ دقیقه وقت دارید تا از آنجا فرار کنید و خود را نجات دهید.

 

اتاق فرار شام  آخر - جردن

اتاق فرار شام آخر

ارایه شده از تیم escaperoom دات ir

این اتاق شامل معماهایی است که سطح نسبتا بالایی از پیچیدگی دارن٬ (گرچه به نظر من به شخصی در برخی موارد این سختی به شکل Exaggeration طراحی شده بود)٬ از جمله موارد جالب اون تغییر تم بازی از حالت معمایی به ترسناک در نیمه های بازی هستش.

داستان بازی

بعد از یک مسافرت لذت بخش و طی کردن مسیر پر از ترافیک بلاخره وارد تهران می شید. آخر وقته و اکثر رستوران ها بستن تا اینکه بلاخره یه رستوران پیدا می کنید و بی خبر از اتفاقاتی که قراره تجربه کنید وارد رستوران می شید. مسئول رستوران که قیافه عجیبی داشت میاد و سفارش رو اذتون می گیره٬ نگاهای عجیبی روی شما داره٬ اذتون می خواد که منتظر بمونید…
زمان زیادی از ثبت سفارش گذشته اما هنوز خبری از غذا یا حتی صاحب رستوران نیست٬ شما هم خیلی شاکی تصمیم می گیرید که اونجا رو ترک کنید که … متوجه می شید در قفله! رستوران به جز اون در راهی به خارج از اونجا نداره! یعنی اون مرد شمارو یادش رفته؟!
ناگهان صدای اون رو می شنوید٬ از پشت در…  “دو سال پیش من هم مث شما بودم٬ شاد بودم٬ با دوستام بودم٬ اما یه شب اتفاقی برای ما افتاد٬ یه اتفاق وحشتناک٬ از اون ماجرا فقط یه نفر جون سالم به در برد… من٬ فقط من زنده موندم و می خوام که شمام دردی که من و دوستام چشیدیم رو بچشید.”

شما فقط ۷۰ دقیقه وقت دارید که از اونجا خارج بشید و خودتونو نجات بدید وگرنه اتفاقات وحشتناکی در انتظارتونه٬ پس دست به کار بشید و خودتونو نجات بدید.

 

اتاق فرار کلبه وحشت - برج میلاد

اتاق فرار کلبه وحشت

ارایه شده از تیم Enigma

اتاق "کلبه وحشت" جزء بازی های جذاب و هیجان انگیزیه که با وجود معماهای ساده به دلیل ترس و وحشتی که ایجاد میشه نمیتونین اون معماها رو به راحتی حل کنین.

داستان بازی

با چند نفر از دوستانتون تصمیم میگیرید یه سفر متفاوت برید شمال کشور .

تو اینترنت میگردین و بین چندتا کلبه ی جنگلی یکیش رو انتخاب میکنید

خیلی عجیبه که با وجود 120 تا رزرو هیچ کامنتی از افراد قبلی وجود نداره ولی با این حال رزروتون رو قطعی میکنید

وقتی به کلبه می رسین و درب کلبه رو باز می کنید یه پیرمرد و پیرزن خیلی مهربون رو میبینید که همین خیالتون رو راحت میکنه

بعد از اینکه یه مقدار استراحت میکنید گشنتون میشه و تصمیم میگیرید برید و از دستپخت صاحبخونه بخورید

یه مقدار از غذا رو میخورید و میفهمید که مزه ی اون یکم متفاوته

فرصت سوال پرسیدن پیدا نمیکنین و آخرین چیزی که یادتونه لبخند اون پیرمرد و پیرزنه

وقتی که به هوش میاین دست و پاهاتون بستس و نمیدونین چرا زندانی شدین

فقط میدونین که اگه تا 1 ساعت دیگه از اونجا خارج نشین اتفاقای خیلی بدی واستون میوفته ...!!!

 

اتاق فرار احضار - جردن

اتاق فرار احضار

ارایه شده از تیم escaperoom دات ir

این بازی با دکور بسیار جالب و صداگذاری های جذابش شمارو می تونه به درون داستانی ترسناک به نام احضار وارد بکنه٬

داستان بازی

دختر کم سن و سال خونواده ی مارستون به دست یکی از عموهاش کشته میشه.

کمی بعد از اون هم تو یه مهمونی تو عمارت مارستون ، همه ی اعضای خاندان اون دختر به قتل میرسن.

پلیس بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیده که تمامی این افراد بر اثر جنون آنی همدیگه رو به قتل رسوندن.

افراد محلی اونجا این حادثه رو با روح رنجور دخترک که تو عمارت سرگردونه مرتبط میدونن ... 

 

همه اسکیپ روم های ترسناک

تاریخ: 1398-07-20 00:04:08