اتاق فرار نجات شهر

10/ 9.9 از 6 رای عالی
ژانر: ماجراجویی, مهیج, سیاسی
difficulty درجه سختی: 8 از 10
players تعداد نفرات: 4 تا 7 نفر
time مدت زمان بازی: 60 دقیقه
price مبلغ بازی: 45,000 تومان برای هر نفر
provider ارائه دهنده: escaperoom
phone شماره تماس:
address آدرس:
تهران, بهارستان
میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، بعد از چهارراه سرچشمه، کوچه قوام الحضور، کوچه جاویدی، کوچه فخرالملک، پلاک 11، عمارت دبیرالملک، منزل عالیجناب میرزامحمد حسین خان فراهانی .

درباره بازی

اتاق فراری با درون مایه سیاسی و مقابله با تروریسم در ایران است. مثل مابقی اتاق فرارها پر از معماهای هیجان انگیز اما فضایی متفاوت که تجربه ای متفاوت نیز  برای شما به همراه خواهد داشت.

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی
برخورد پرسنل عالی

داستان بازی اتاق فرار نجات شهر از این قراره که

شما به عنوان عضوی از یک تیم امنیتی از حضور یک تروریسم در شهر تهران با خبر می شوید. با دنبال کردن سر نخ ها به امارت بسیار قدیمی در منظقه ۱۲ می رسید٬ حساسیت پرونده دوچندان می شود چراکه این محل از لحاظ استرانژیک بسیار به ساختمان مجلس نزدیک است.
اطلاعات حاکی از خالی بودن عمارت برای سال های متمادی است و تنها فردی که اخیرا در آنجا سکونت داشته٬ مستخدم جدید آنجاست. باید هر چه سریعتر از جزیئات این عملیات تروریستی آگاه بشید٬ این عملیت هر لحظه ممکنه وارد فاز اجرایی بشه و هموطنان زیادی رو به خطر بندازه٬ پس تیم شما وارد عمل می شه٬ وارد عمارت می شید و حالا متوجه می شید که فقط ۶۰ دقیقه وقت دارید…
دست به کار بشید٬ همه اطلاعات اینجاست٬ مردم بی خبر از همه جا به شما نیاز دارند…

ادامه مطلب...

ویدیو

نقد تخصصی اتاق فرار

امروزه تروریسم یک تهدید جهانی محسوب می شه و تمام دنیا رو درگیر مبارزه ای گسترده با این پدیده شوم کرده که تبدیل به سایه ای سنگین بر سر آرامش جهانی شده.

ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه ۱۷ام خرداد ۱۳۹۶ بود که خبر حمله گروه تروریستی داعش به ساختمان مجلس توجه تمام مردم رو به خودش معطوف کرد. حادثه ای که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان ما شد.
این در حالیه که هر روزه خبرهایی از کشف و انهدام این گروه های تروریستی از گوشه و کنار کشور به گوشمون می رسه که این موضوع حاصل تلاش های شبانه روزی افرادی است که در ساختار اطلاعاتی مشغول بررسی داده هایی هستند که منجر به این اکتشافات می شود.
اما آیا شما می دونید که کار اونها شامل چه پیچیدگی ها و فشارهای روانی می شه؟
پس برای اینکه متوجه اونها بشید باید سری به اتاق فرار نجات شهر بزنید. این اتاق در منطقه بهارستان قرار داره٬ وقتی برنامه ریزی می کنید که به سمت اون حرکت کنید از بافت قدیمی بهارستان می گذرید که جو جالبی رو برای شما ایجاد می کنه٬ از خیابان مصطفی خمینی وارد یک کوچه یکطرفه باریک به نام نصراللهی می شید با دیوارهای سیمانی یک جوب باریک وسط اون. می شه گفت از همینجا دارید وارد یک جو بسته و تازه می شین. فضای اونجا براتون عجیب خواهد بود٬ مسیر کوچه رو به سمت عمارت ادامه می دین٬ همینطور که کوچه نصراللهی رو ادامه می دین به تقاطعی می رسید که کوچه باریک حنیفی نژاد روبه‌روی شما قرار داره٬ پس به مسیری که اومدید شک نکنید و ادامه بدید. بعد از حدود ۵۰ متر یک امارت بازسازی شده با سردری که کاشی با متن (( عمارت دبیرالملک )) روی اون نوشته شده٬‌نظر شما رو به خودش جلب می کنه. فضای خالی مقابل اونجا برای پارک ۴-۵ تا ماشین مناسب هستش٬ البته با توجه به اینکه ما در تعطیلات عید اونجا بودیم٬ اون فضا کاملا خالی بود و تمام اعضای گروه از این فضا استفاده کردن.
از طرفی هم این محل در محدوده طرح ترافیک قرارداره٬ پس باید این موضوع رو برای رسوندن خودتون به اونجا درنظر بگیرید ولی این رو هم در نظر بگیرید که این محل تا متروی بهارستان فاصله زیادی نداره و در کل دسترسی محلی توی مرکز شهر مناسب هستش.

اگه توی برنامه ریزیتون می خواین رستوران٬ کافه یا چیزی شبیه اون رو قرار بدید٬ پیشنهاد ما خیابان جمهوریه٬ فاصله زیادی با شما نخواهد داشت :)
با توجه به اینکه ما نیم ساعت زودتر در محل حاضر شده بودیم و اینکه خود عمارت به در روزهای عید تعطیل بود٬ پس ما باید جلوی درب منتظر می موندیم٬ اما نکته ای که برای ما خیلی جالب بود٬ تعداد افراد زیادی بودن که برای دیدن عمارت به اونجا می اومدن و چون عمارت تعطیل بود٬ موفق به ورود و دیدار از اون نمی شدن٬ بعد از هماهنگی تلفنی با مسئول اتاق درب حیاط رو برای ما باز کردن تا در فضای حیاط اونجا روی صندلی هایی که در فضای باز و سبز اونجا بود٬ منتظر بمونیم.
چند دقیقه پیش از زمان مقرر مسئول اتاق رسید و ورودی اصلی رو برای ما باز کرد٬ وارد زیر زمین شدیم که حدود سه٬ چهار پله پایین تر از زمین بود نه بیشتر.
دیوارهای آجری٬ درب قدیمی چوبی و طاقه های آجری کاملا قدیمی بودن بنارو یادآور می شدن. دقیقا بعد از درب اصلی و پایین رفتن پله ها فضایی بود که تیم جمع می شد تا به توضیحات مسئول اتاق گوش بده٬ وسایل همراهمون رو توی طاقه های اونجا و روی میز اون قرار دادیم.
پشت سر اون درب چوبی دیگه ای قرار داشت٬ که با باز شدن و گذشتن از اون دقیقا وارد فضای بازی می شید و درب اتاق بسته می شه…

شما به عنوان یک گروه خنثی سازی عملیات تروریستی متوجه شدید که ۶۰ دقیقه وقت دارید تا قبل از وقوع حادثه محل اون رو پیدا و عملیات رو خنثی کنید٬ پس دست به کار بشید…

یک مانیتور جهت نمایش زمان توی اتاق قرار داره٬ یکی از نکته های جالب اتاق اینه که برای ارتباط برقرارکردن و کمک گرفتن٬ شما در خواست کمکتون رو به صورت کلامی بیان می کنید و کمک ها به شکل متنی و همراه صدای کوتاهی روی مانیتور٬ نمایش داده می شه٬ که باعث می شه حس رمزآلود بودن فضا حفظ بشه. بعضی وقتا که در حال کلنجار رفتن با معمایی هستید٬ همون صدای کوتاه رو می شنوید٬ سرتون رو به سمت مانیتور برمی گردونید و به متن نمایش داده شده روی اون خیره می شید که برای شما یک راهنمایی رو مهیا کرده.

معماها خوب طراحی شدن و از المان هایی که معماها توی اون ها قراردارن حتما خوشتون خواهد آمد. جنس متریال تشکیل دهنده المان ها کاملا با فضا همخوانی داره. جا داره به دکور اتاق نمره مثبتی بدیم که تا تنظیم نور هم بهش فکر شده بود و مطمئنا بعد از حضور توی اتاق شما هم از اون راضی خواهید بود٬ چون کاملا شمارو به فضای بازی فرو می بره.
معماها به صورت جداگانه حل می شن و کمتر باهم در ارتباط هستن که باعث جلوگیری از پیچیدگی بیش از حد بازی می شه اما در مجموع حل معماها خیلی هم ساده نیست٬ پس امتیاز سختی این اتاق نه خیلی بالاست و نه حتی متوسط.
یکی از کارهای مثبتی که مسئول اتاق پیش از شروع بازی انجام داد٬ توضیح در مورد استفاده از قفل های بازی بود که باعث می شد دیگه توی بازی درخواست کمک نکنیم٬ این موضوع یک نکته مثبت داشت و یک نکته منفی: نکته مثبت٬ موضوع عدم اتلاف وقت ما در بازی بود اما نکته منفی٬ وجود پیش فرض ذهنی در مورد المان های بازی پیش از مواجه با آنها در بازی بود. که البته به شخصه با توجه به تکراری بودن خیلی از این المان ها در اتاق های گوناگون وزن نمره مثبت رو خیلی بیشتر از نمره منفی اون می دونم.
تنوع استفاده ار المان ها و معماها + مرتبط بودن اونها با خط داستانی و محیط٬ خیلی خوب کار شده بود.
در پایان امتیازی که تیم ما به این اتاق فرار می ده امتیاز + و خوبی خواهد بود.
پس امیدوارم شما هم اگه دوست دارید تجربه یک گروه خنثی سازی تروریستی رو داشته باشید٬ این اتاق رو تجربه کنید و از معماهای اون لذت ببرید تا پیدا کردن پاسخ درست٬ حس خوشنودی نجات یک شهر رو از اعماق وجودتون بهتون القا کنه.
ادامه مطلب...

نظرات

6 نظر ثبت شده

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی
برخورد پرسنل عالی

زهرا

12 تیر 1399

بین اطاق فرارهای معمایی که رفتم، نجات شهر هیجان انگیزتر و جذاب تر بود. آیتم ترس نداره، ولی به خاطر جو و موسیقی، یه جوره دلهره و هیجان بهت میده مخصوصا آخرای بازی که سخت میشه تمرکز کرد، معماهای سخت و آسون داشت، رو دکور کار شده بود، گیم مستر ما خیلی خوش برخورد و با حوصله بود. تجربه خیلی خوبی بود. مرسی

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی

امین اشتیاقی

28 مرداد 1397

دکور بازی کاملا من رو وارد اتمسفر بازی کرده بود، خیلی عالی بود.

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی
برخورد پرسنل عالی

علی

14 تیر 1399

عالییییییی
یکی از بهترین بازی ها در ژانر معمایی

شاید این موارد را نیز بپسندید

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی

0933***125

24 تیر 1398

عاااااااااااااااالی هیچی کم نداره

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی

مهرداد

02 شهریور 1397

بسیار عالی و با کیفیت بود

امتیازات ثبت شده

پیش درآمد عالی
طراحی دکور عالی
فضاسازی عالی
طراحی معما عالی
سرگرمی عالی

مهرداد

28 مرداد 1397

بازی جالبی بود