نقش و ماجرا

جنگ و صلح

یک تجربه فراموش نشدنی، برای اولین بار در ایران

خلاصه سناریوی جنگ و صلح

شاه شاهان، همایون شاه درگذشته است...

پنج فرزند پادشاه ایران زمین، ولایت بخشهای مختلف قلمرو را در دست گرفته اند. با مرگ همایون شاه اختلافات بین برادران بالا میگیرد، و قصد میکنند تا اولین بهار پس از مرگ پدر، یک حاکم برای تمام قلمرو انتخاب کنند. اما کدام یک از فرزندان پادشاه بزرگ ایران زمین میتواند در برابر برادران خودش سرآمد باشد و بر قلمرو تاریخی و گسترده ایران زمین حکومت کند؟

شما در نقش یکی از فرزندان و یا فرمانده سپاه آنها وارد این میدان میشوید تا با مذاکره و داد و ستد با حاکمان سایر قلمروها، و یا حتی در صورت ضرورت، نبرد در پایان هر فصل، قلمرو خود را گسترش دهید و حاکم یکپارچه ایران زمین شوید.    

آدرس: میرداماد٬ رودبار شرقی شمالی٬ پلاک ۵۷
تماس جهت رزرو: 021 9130 3637
تعداد بازیکنان: از 10 تا 10 نفر
* توجه داشته باشید که مسئولیت تیم سازی با تایم‌فورفان می باشد٬ و شما می توانید تنهایی یا با چند نفر از دوستان خود اقدام به رزرو کنید٬ تا تایم‌فورفان مابقی تیم را آماده کند.

تیزر بازی

جهت مشاوره و رزرو سانس با ما در تماس باشید:
انتخاب تاریخ مدنظر
انتخاب سانس مدنظر
برای مشاهده سانس‌های موجود یک تاریخ را انتخاب کنید :)
تعداد نفرات تیم شما

برای انتخاب تعداد نفرات، تاریخ و سانس مورد نظر را انتخاب کنید :)

اطلاعات سرگروه جهت هماهنگی
با انتخاب گزینه پرداخت، شما تمامی شرایط و قوانین را پذیرفته‌اید.
برخی نقش‌های سناریو
نقش و ماجرا چیست؟
نقش و ماجرا چیست؟

موقعیت‌هایی در زندگی پیش می‌آیند که ما از قبل برای مقابله با آنها آماده نبوده‌ایم. در این مواقع آدمها دست به رفتارهایی میزنند که میتواند حتی برای خودشان هم عجیب و تازه باشد. عاملی که سبب رخ دادن این اتفاق میشود، خروج انسان از قالب شهری و متمدن، و بازگشت به اصل غریزی خود است. ما برای بقا کارهایی میکنیم که در زندگی روزمره هیچ جایگاهی ندارند. ما زمانی که احساس خطر بکنیم، با تمام قوا در برابر نیروی به وجود آورنده‌ی خطر مقابله میکنیم. قرار گرفتن ما و دوستان و آشنایانمان در این مواقع، میتواند جنبه‌ی دیگری از شخصیت ما را برایمان نمایان کند که پیش از این حتی از وجودش نیز بی اطلاع بودیم. نقش و ماجرا، ایفای نقش ما در این ماجراهاست.
نقش و ماجرا چیست؟
همه‌ی ما از دیدن قرار گرفتن دیگران در موقعیت‌های سخت و مهم و اضطراری ودیدن واکنشهای آنها لذت میبریم. تقریبا تمام فیلمها و سریالها حول این موقعیت‌ها ساخته میشوند. اما فیلم و سریال قهرمان دارند، و در دنیای بازی، قهرمان خود بازیکن است. خلق موقعیت‌های این چنینی و قرار دادن بازیکن در این ماجرا، با دادن نقش اصلی به او، تمام تفکر پشت این دسته از بازیهاست. تجربه خاله بازی های کودکی چیزی شبیه این سبک بازی بودند، البته بدون اینهمه ریزه کاری و پرداخت و اتفاق و هدف. در نقش و ماجرا، بازیکنان وارد یک ماجرای کلی میشوند و هرکدام با نقشی که از قبل دریافت کرده اند به دنبال هدف بخصوصی هستند. گاهی هدف یک بازیکن با دیگری در تعارض است، گاهی همه یک هدف کلی را دنبال میکنند اما یک هدف فرعی شخصی نیز دارند.
برنده بازی چگونه تعیین میشود؟
هر نقش و ماجرا یک گرداننده و یا اجرا کننده دارد. در پایان هر بخش بازی، تمام بازیکنان گرد او جمع میشوند و با یکدیگر صحبت میکنند. در پایان بخش نهایی و با ارائه آخرین صحبتها، گرداننده بر اساس اطلاعاتی که در اختیار همه قرار میدهد، برنده بازی را اعلام میکند. ممکن است یک یا چند یا تمام بازیکنان برنده باشند و یا ممکن است هیچکس به عنوان برنده اعلام نشود. همه چیز بستگی به ماجرا و نحوه‌ی پیشرفت بازی دارد.
هر بازی چقدر طول میکشد؟
بسته به سناریو و روند بازی و با توجه به تعداد بازیکنان ممکن است هر دست کامل چیزی حدود ۲-۱۰ ساعت طول بکشد. اما به صورت کلی بعید است یک بازی با ماجرایی پیچیده و درصد درگیری بالای بازیکنان با داستان، زودتر از ۴ ساعت به پایان برسد. هرچند که مدت زمان اصلا عیار خوبی برای سنجش کیفیت یک بازی نیست، اما قرار گرفتن طولانی مدت در یک ماجرا، ما را با آن عجین‌تر میکند.
ماجراها از کجا می آیند؟
همانند تمام بازیهای دیگر (ویدیویی، بورد گیم، اتاق فرار…) ماجراها میتوانند انتزاعی یا اقتباسی باشند. نکته‌ی مهم و قابل ذکر در این ماجراها این است که به اندازه‌ای از پیچیدگی بهره ببرند که طی نیم الی یک ساعت اول تمام بازیکنان بتوانند با ماجرا ارتباط برقرار کنند. محل رخداد ماجرا هم به تبع از خود داستان میتواند کاخ یک لرد، جنگل، روستای دور افتاده ای بالای کوه، یک مرکز تحقیقاتی و یا هرجای دیگری باشد. معمولا فضایی که برای بازی در نظر گرفته میشود، جهت ایجاد حس قویتر، متناسب با ماجرا دکور میشود.
نقش ها را چه کسی تعیین میکند؟
گرداننده بازی از بین نقشهای موجود در ماجرا، یکی را به هر بازیکن اختصاص میدهد. بازیکنان اطلاعات مربوط به نقش خود را مطالعه میکنند و وارد بازی میشوند. نکته‌ی مهم در مورد نقش ها هم این است که هر قدر بازیکن با نقش خود بیشتر اخت شود و طبق کاراکتری که برایش تعریف شده ماجرا را پیش ببرد، احتمال برد خود را افزایش داده است.
این بازی در ایران هم وجود دارد؟
بله. مجموعه تایم فور فان برای اولین بار در ایران این بازیها را برگزار میکند. این ماجراها در مرکز تفریحی تایم فور فان اتفاق خواهند افتاد و شما میتوانید از اینجا نقش خود را در اولین ماجرا به صورت آنلاین رزرو کنید.